Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
03.05 EASTERN UHOLY FRONT

04.05 EASTERN UHOLY FRONT

05.05 EASTERN UHOLY FRONT

>
11.05 POSTCARDS FROM ARKHAM

18.05 GRABAK, INVOKER, C-4

31.05 ECHO EXPERIMENT

31.05 BLACK NIGHT BY MARA VOL.4

01/02.06 ZABOBONY OGNIEM MALOWANE

07.06 THRASH ATTACK #34br>
15.06 5 URODZINY NECRO CREW

12.10 GOD BE GONE NOW III

29-30.11 FOAD FEST 3

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

ELEMENT

Element szybko dołączył do mojej kolekcji nieoszlifowanych diamentów polskiego undergroundu. Jednak jest kilka takich zespołów w naszym podziemiu, które grają na wysokim, nierzadko wyższym poziomie od tego co dzieje się na powierzchni rynku metalowego w Polsce. Ciekawe czy za jakieś 5-10 lat te zespoły zajmą miejsce starych wyjadaczy? To pokaże niemiłosiernie upływający czas. Powróćmy zatem do teraźniejszości i przeczytajcie wywiad z Andi'm, który rzetelnie i szczerze odpowiedział na moje pytania.

Cześć Andi! Pomyślałem, że tym razem może nie ma sensu przytaczać Waszej biografii i dlatego niech wszyscy zainteresowani skierują swe kroki na stronkę Element (www.element.metal.pl) , ale za to powiedz mi co u Was ogólnie słychać? Jak ma się cały zespół i co tam ostatnio porabiacie?

Siemasz Tom! Zespół ma się dobrze jak na grupę złożoną z ludzi mieszkających od siebie kawał drogi heh :) Jakiś wielkich rewelacji nie ma. Staramy się jeszcze jakoś promować ostatnie nagranie PsychoPhenomenon i intensywnie myślimy o przyszłości. Już minął ponad rok od skończenia pracy nad materiałem i nie spotkaliśmy się z zainteresowaniem konkretnej wytwórni, dlatego poważnie myślimy o dużej zmianie. W zasadzie już wiem, co mniej więcej będzie się z nami działo i co może z tego wszystkiego wyniknąć, ale nie chce teraz o tym mówić, bo najbliższa weryfikacja moich słów nastąpiłaby dopiero za rok, kiedy nagramy następny krążek. Mamy pewną wizję na najbliższy czas, trochę się pozmienia, ale myślę, że na lepsze. Na pewno świat o nas jeszcze nie zapomni.

Teraz czas na wazelinkę hehe. Wprost grzmi podziemie od recek i wywiadów poświęconych Element. Reakcje są naprawdę znakomite. Przyznaj czy spodziewałeś się takiego przyjęcia Waszego ostatniego materiału?

Heh trudno odpowiedzieć mi na to pytanie, ale będę całkowicie szczery w precyzowaniu moich byłych oczekiwań i obecnych obserwacji... Tak, spodziewałem się. Może nie aż takiego przyjęcia, ale byłem pewien, że płytka będzie się podobać fanom metalu. Pewnie to zabrzmiało bardzo pysznie, ale obiecałem być szczery ;) Sami jesteśmy fanami takiej muzy i graliśmy tak jak nam się podobało. Myślę, że z tego w głównej mierze wynika ciepłe przyjęcie tego materiału. Mieszamy kilka stylów ekstremalnego grania, do tego dochodzą klawisze, parę ładnych wstawek, trochę tachniki i solówek, i... robi nam się całkiem ciekawa płytka. Postaraliśmy się też o brzmienie, nagrywając to wszystko w Hertzu. Myślę, że ze względu na te wszystkie cechy materiał zbiera pozytywne recenzje i podoba się metalom.

Nie odbiegam od reszty i także po usłyszeniu Waszego ostatniego wydawnictwa "PsychoPhenomenon" kompletnie odpadłem. Skąd u Was takie zdolności techniczne, pomysły na muzykę, zgranie i wiele innych rzeczy? Jaki szatan Was tego wszystkiego nauczył?

Dzięki:) Nasze zdolności techniczne jeszcze wiele pozostawiają do życzenia i ogólnie powinniśmy o wiele więcej czasu poświęcać na próby, ale teraz niestety nie mamy takich możliwości ze względu na studia. W trójkę z Voitheq'iem i Matt'em chodziliśmy do muzycznej podstawówki. Fil chodził do tej samej szkoły do podstawówki i liceum, a Simon jest teraz na gitarze w Lublinie. Mamy ogólne pojęcie o muzyce i już wcześniej mieliśmy do czynienia z innymi instrumentami muzycznymi. Takie obycie w muzyce bardzo dużo nam dało, dzięki temu patrzymy na muzykę w bardziej profesjonalny sposób i lepiej rozumiemy to, co chcemy grać. Pomysły w głównej mierze powstały w mojej głowie i były upgrade'owane przez zespół. Nasze zgranie mogłoby być jeszcze większe gdybyśmy więcej czasu spędzali razem na próbach, a teraz prawdę mówiąc uważam to za nasz najsłabszy punkt :/

Dlaczego powstał termin neo death? Myślisz, że zwykłe death/black z eksperymentami nie wyczerpuje tematu? Ja osobiście przez neo death rozumiem duże powiązanie Waszej muzyki z elektroniką, syntezatorami, eksperymentem. Jak Ty to postrzegasz?

Uważam, że stwierdzenie death/black jest zbyt wąskie, nawet z dodatkiem "z eksperymentami". Sam gatunek death/black wydaje mi się już bardzo wyjałowiony i każdy zespół grający ciężej od heavy i szybciej od doom już sam z siebie kwalifikuje się do tego gatunku. W przypadku nas zupełnie mnie to nie satysfakcjonowało. Fakt faktem, gramy szybko i ciężko, ale do tego dochodzi jeszcze mnóstwo innych elementów: klawisze, parę innych rytmów, troszkę elektroniki i melodyjnych wstawek... Używając epitetu death/black musiałbym dodać do tego jeszcze około pięciu innych przymiotników. Zważywszy, że brzmienie jest dosyć nowoczesne, uznałem, że nazewnictwo neo death dobrze pasuje, nieźle brzmi i jest świeże, a trochę świeżości zawsze się przyda. Każdy kto recenzuje naszą płytkę lub jej słucha, sam może nas jakoś określić i na pewno żaden z nas nie miałby o to pretensji :)

Sesja w Hertz Studio była na pewno rozsądnym wyborem. Jednak nie uwierzę, że na obecny dzień nic byś nie zmienił na "PsychoPhenomenon". Co jest wg Ciebie najsłabsze na tej płycie?

Nie mogę udzielić pełnej odpowiedzi na to pytanie, bo mogłaby to być antyreklama. Jest parę rzeczy, które chcielibyśmy zmienić i nad którymi chcielibyśmy więcej popracować. Ale w studio nie mieliśmy nieskończonej ilości czasu. Na pewno na następny materiał będziemy musieli być lepiej przygotowani jako zespół i inaczej zabrzmimy.

Co widnieje na okładce "PsychoPhenomenon". Ja myślę, że jest to jakaś przeróbka. Ale czego? Kolażu, obrazu, rysunku? Wytłumacz, co tam się znajduje...

Hehe! Najfajniejsze jest to, że na początku sami nie wiedzieliśmy co tam jest, a kumpel, który nam robił okładkę później zdradził co tam się znajduje :))) Masz w pewnym sensie rację, bo jest to obrazek złożony z innych obrazków i konkretnie przerobiony, tworząc to dziwne coś co jest na naszej okładce. Niestety nie mogę powiedzieć, co tam jest. Wie o tym kilka osób i niech tak zostanie. Na pewno da się tam zauważyć trzy rzeczy. Inne są nieznane nawet mi i są niemożliwe do wyróżnienia ze względu na jednolitą kolorystykę i ogólny chaos. Okładka świetnie pasuje do tytułu płyty, a jej interpretację i rozszyfrowywanie pozostawiamy słuchaczom.

Czy staraliście się nadać jakiś rodzaj klimatu Waszemu wydawnictwu? Wiesz, wg mnie istnieje tam właśnie jakaś nietypowa, mroczna atmosfera. Efekt uboczny czy z góry zamierzony?

Nie mieliśmy żadnego konkretnego zamysłu. Chcieliśmy, żeby płyta wyglądała niekonwencjonalnie jak na zespół metalowy, tj. dominacja koloru białego - białe etui (czasem są wyjątki, gdy mi się już skończą), zdjęcie awangardowo przerobione w kolorystyce czarno-biało-bordowej, okładka biało-brązowa. Ale rzeczywiście jest w tym coś mrocznego na swój sposób. Tytuł płyty PsychoPhenomenon i psychodeliczna okładka stwarzają pewien klimat. Utwór tytułowy, znacznie różniący się od innych, świetnie odzwierciedla tę atmosferę. Może trochę się rozmijamy z tym co gramy, tzn. mocno rozszerzony death/black;) ale nie chcieliśmy mieć ognia, śmierci i tym podobnych rzeczy na okładce.

W podziemiu na promocję narzekać to nie możecie. Gorzej z wydawcą a przecież do niejednego labelu słaliście Wasz materiał. Wiesz, sam się dziwię, czemu nikt nie zdecydował się jeszcze wydać "PsychoPhenomenon". Pewnie te bezowocne czekanie wyrobiło w Was pewien pogląd na scenę i wszystko, co jest z nią związane. Może podzielisz się Twoją opinią z naszymi czytelnikami?

No tak. My też jesteśmy niezadowoleni z tego, że do tej pory nie znaleźliśmy wydawcy. Nie pierwszy raz wysyłaliśmy materiał do wytwórni, wcześniej przy okazji demo Daemonopolis. Wtedy rzeczywiście nie mogliśmy się spodziewać czegoś wielkiego, ale mimo to Daemonopolis było wydane na splicie kasetowym przez Apocalypse Production. Z Psycho sytuacja jest tym gorsza, gdyż jest to gotowy materiał do wydania, tzn. długa, dobrze nagrana płyta. Nasze nastroje w stosunku do tego tematu są teraz fatalne. Moje zdanie na ten temat jest takie, że wytwórnie za bardzo boją się inwestować w młode zespoły. Może rzeczywiście mają powody, ale osobiście słuchając opinii o nas, nie sądzę, żebyśmy przynieśli straty, ale cóż. Myślę, że jak tak dalej pójdzie w pewnym momencie trzeba będzie pokazać wytwórniom... fuck'a.

Jak myślisz, czemu takie dość nowatorskie zespoły jak chociażby Strommoussheld, Atrophia Red Sun, zyskały poparcie wytwórni? Przecież te bandy także grają niesztampową i raczej trudną w odbiorze muzykę.

Na każdy rodzaj muzyki jest pewne zapotrzebowanie. Widocznie te dwa i parę innych to zapotrzebowanie zaspokajają. Niemniej jednak uważam, że gramy mniej niesztampowo i prościej niż niesztampowo i trudno w odbiorze... - mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem ;) Nie wiem jak ze Strommousheld, ale Atrophia Red Sun już wcześniej byli wydawani. Wydaję mi się, że poparcie wytwórni wynika z tego, że te zespoły są już po prostu znane i np. w przypadku Atrophii nie trzeba do niej przekonywać rzeszy Krakowian. Promocja takich zespołów jest z tego powodu łatwiejsza. Ale też nie przesadzajmy w drugą stronę. Nie ubliżając Atrophii (sorry, że tak sie przyczepiłem tego zespołu, ale po prostu traktuję to jako przykład), nie sądzę, aby wielu metali powiedziało, że to jest ich ulubiony zespół, ba, nie sądzę, żeby umieścili go w swojej pierwszej piątce czy dziesiątce. Wiadomo, do takich zespołów odnosi się z dużym szacunkiem, że grają ambitnie, itp. Ale ludzie wolą płyty prostsze, bardziej na jedno kopyto, łatwiejsze w odbiorze. Uważam, że jest dobitna przewaga po prostu fanów nad koneserami muzyki. Wydaje mi się, że istnienie takich zespołów na rynku wynika właśnie z tej proporcji - porównajmy wydawane zespoły awangardowe z masą trash, heavy, speed, death, black, gothic... - rachunek jest prosty.

Jak Wasza muzyka sprawdza się na żywo? Nie macie problemu z odgrywaniem tych wszystkich partii na koncertach? Jakie uzyskujecie brzmienie na gigach i czy pozwala ono na usłyszenie większości tych smaczków, które występują na płycie?

Z tym jest duży problem. Nie gramy wiele, bo trudno jest zorganizować pięć osób z różnych miast. Nie graliśmy na dużych koncertach z bardzo dobrym sprzętem i brzmienie pozostawiało wiele do życzenia. Partie gitar, garów i wokali są ok do wykonania, ale klawisze są wręcz niemożliwe. Matt dysponuje Korg'ami, a ja całość stworzyłem na Ensoniq'u i tak też to było nagrywane. Klawisze mają kilka ścieżek i Matt, może grać tylko uproszczoną wersję i nie z dokładnie takimi samymi barwami. Musiałby być playback na klawisze, a możliwości sprzętowe nam na to na razie nie pozwalają.

Co do gigów to jeszcze zdradź mi w jaki sposób ludzie bawią się przy Waszych dźwiękach. Kontemplują o co chodzi w tym wszystkim, czy raczej może szaleją, moshują i tryskają energią?

Hehe! Ci, co już nas znają, potrafią bawić się do naszej muzyki. Ale jak ktoś nas widzi pierwszy raz to stoi i z wielkim zainteresowaniem patrzy się, co się dzieje. Opinie po koncertach są świetne, ale dla nas jest to trochę dziwne jak ludzie wolą się na nas patrzyć niż się bawić do muzy. Na szczęście wiemy, że patrzą nie z nudów, tylko że jest po prostu na co;) Staramy się robić niezłą masakrę na scenie, a zabójcze tempo i head banging bardzo temu sprzyjają :)

Promujecie się na wszelki sposób: Internet, flyersy, radio, pewnie jeszcze w jakiś newsletterach, papierowych zinach itd. Specjalnie pomijam koncerty. Jaka forma promocji odpowiada Wam najbardziej i która daje najlepsze rezultaty?

Trudno mi jest ocenić, która forma promocji jest najlepsza. Na pewno najprostszą i najtańszą jest internet, myślę, że też tą lepszą od innych. Pewnie dlatego nie ma zbyt wielu namacalnych obiektów naszej promocji. Możliwe, że to jest nasz błąd, ale jakoś się złożyło, że skoncentrowaliśmy się na internecie. Po wysyłaniu płyt do wytwórni i po braku rezultatów trochę opadły siły w zaangażowaniu w tą "namacalną" promocję. Mamy jednak niemałą ilość recenzji, są też wywiady, więc chyba nie jest tak tragicznie. Po za tym w internecie informacje szybciej się niosą i już bardzo wiele ludzi ma do niego dostęp. Również strona internetowa dostarcza więcej info o zespole i przedstawia go w pełniejszej krasie niż chociażby flyers.

Jest jednak jeden minus, jaki tyczy się "PsychoPhenomenon". Otóż nie wydrukowaliście we wkładce tekstów. Dlaczego? Nie przywiązujecie zbytniej uwagi do liryków czy po prostu zabrakło Wam kasy na druk?

Brak tekstów nie wynika z tego, że są bez znaczenia (choć w zasadzie mało maniaków metalu je czyta), a tym bardziej nie z tego, że nie mieliśmy kasy na druk. Oczywiście byłoby trochę drożej, ale nie dramatycznie. Przy okazji Daemonopolis drukowaliśmy lyrics, a tym razem po prostu nie. Zależało nam na prostocie i małej złożoności wkładki, dlatego składa się z okładki i info ze zdjęciem umieszczonym po drugiej stronie. Mając na uwadze drukowanie tekstów, wkładka zamieniłaby się w książeczkę, a tego nie chcieliśmy. Poza tym miało to być tylko promo, a nie płyta do sprzedaży. Chcieliśmy, żeby wydawnictwo było po prostu ładne.

Od czasu wydania "Psychophenomenon" upłynął już przeszło rok. Kiedy nagracie coś nowego? Macie już jakąś wizję kolejnego materiału? Myślisz, że będzie to kontynuacja tego co znalazło się na "Psychophenomenon".

Planujemy zarejestrować coś nowego dopiero za rok. Powody są takie, że na tych wakacjach nie ma czasu na zrobienie tego. Nie ma jeszcze gotowych kawałków, ani konkretnego konceptu. Ja będę teraz nieobecny przez cztery miesiące i nie ma sposobu, żeby ruszać z jakimś nagrywaniem. Nad utworami w wakacje będą w głównej mierze pracować Voitheq i Fil. Na pewno później to wszystko jeszcze ulegnie pewnym zmianom i nie jestem w stanie teraz przewidzieć dokładnie, co będzie nagrywane za rok. Będzie inaczej w odniesieniu do tego co teraz ze sobą prezentujemy i z pewnością będzie to duże zaskoczenie z naszej strony.

Co sądzisz o Waszych wcześniejszych wydawnictwach? Nie miałem ich okazji usłyszeć, ale z tego, co pisze na Waszej stronie, raczej nie były one czymś szczególnym. Chyba, że jest inaczej?

Pierwsze demko "Dream in black" było nagrane podczas próby i brzmiało tak tragicznie, że nigdzie go nie wysłaliśmy. Do tej pory tylko niewiele osób je słyszało. To było jeszcze za czasów kiedy łoiliśmy po norwesku z klawiszami ;) "Daemonopolis" było nagrane rok później w Manek Studio w Sanoku. Było o wiele lepiej w porównaniu do pierwszego demka. Muza była lepsza i bardziej techniczna, już trochę podchodziliśmy pod death. Brzmienie nie było rewelacyjne, ale Daemo było szczęśliwie wydane przez Apocalypse Production. Na pewno te demosy mają duże znaczenie w naszej historii, ponieważ przypominają nam jak nie chcemy grac ;) hehe żartuje ;))) Ale trochę prawdy w tym jest. Nie mamy zbyt wielu sentymentów do starych kawałków, bo mamy dużo pomysłów na nową muzę przechodzącą w inne gatunki. "Daemonopolis" zawsze można jakoś dostać od nas, ale niech nikt nie oczekuje, że kiedyś wrócimy do przysłowiowych korzeni. Ja osobiście już w ogóle tego nie słucham i nawet mi się to nie podoba. Powodem jest cienkie brzmienie, bo same kawałki są ok i jestem pewien, że by były zajebiste, jakby zabrzmiały jak należy. No, ale cóż, to jest już przeszłość i nie oglądajmy się za siebie.

Teraz seria pytanek luźniejszych. Z tego, co usłyszałem na "PsychoPhenomenon" wnioskuję, że jesteście otwarci na wszelką muzykę i zapewne nie siedzicie w jednym stylu non-stop. Czego ostatnimi czasy słucha Andi?

Zgadza się. Słuchamy różnorakiej muzy, ale wszystko mieści się w kanonach ciężkiego grania. Trudno mi pisać o obecnych upodobaniach innych, ale ja ostatnio jaram się Fear Factory "Archetype" i Korn "Take a look in the mirror". Te dwie najnowsze płytki tych zespołów są po prostu zajebiste! Świetnie brzmią i mają w sobie olbrzymią energię. Są dopracowane do szczególików i to mi się w nich najbardziej podoba. Nowy Fear Factory miażdży swoją perfekcyjnością gry gitar z perkusją, wokalami i aranżacją płyty. W Kornie bas brzmi jak nigdzie, rożnorodne wokale Justina, ciężar, prostota w połączeniu z melodią w refrenach są genialne. Te płyty są inteligentne, dosłownie każdy numer mi się na nich podoba. Ostatnio trochę wyszedłem z klimatów death, itp., ale ekstremalna muza dalej mi się bardzo podoba. Mam nadzieję, że nam się nie oberwie za moje obecne upodobania od maniaków death i black, ale nie mogę się w kółko jarać blastami i growlem z piekiła rodem ;)

Jaka muzyka sprawia, że czujesz dreszcze na ciele?

Chyba, żadna jako gatunek. Są po prostu takie zespoły i takie płyty, które są wyjebane w kosmos ;) Ostatnio są nimi te, o których pisałem w poprzednim pytaniu :) Po za tym świetne są Slipknot, Pantera, Nile, Hate Eternal, a z tych dawniejszych Emperor, Arcturus... Z biegiem czasu zmieniają mi się trochę gusta ;)

Wasz skład od początku jest niezmienny. Nie boisz się, że coś nagle może pęknąć? Przypuśćmy, że nastąpiłaby taka sytuacja - co wtedy?

:) Nie boję się, że coś może pęknąć. Wiemy, że jesteśmy dla siebie witalni i, że tylko z nami każdy z nas może zrealizować się najbardziej, jeśli chodzi o muzykę. Jesteśmy bardziej rodziną, dobrze się znamy i rozumiemy. Wiemy, czego chcemy i razem posuwamy się do przodu. Ale możemy założyć, że następuje taka sytuacja., kłócimy się nie wiem o co i już nie gramy. Pewnie jeszcze tego samego dnia bym pogadał z Voitheq'iem i doszlibyśmy do wniosku, że dalej chcemy coś grać. Więc już całkiem abstrakcyjnie zakładając, tworzymy nowy zespół. Telefon do Fila: "Pograłbyś na garach, taką i taką muzę i w takim i takim zespole?", Filu: "Ok.". Tak samo z Simonem i Matt'em. Nie ma bata, żeby to się rozleciało. Może się zmienić muza i cokolwiek innego, ale skład nie. Może kiedyś postanowimy przestać grać, ale będzie to nasza wspólna decyzja, a nie konflikt w zespole. Oczywiście nie można nic na 100% zakładać, ale na chwile obecną wszyscy mamy takie zdanie.

Patrząc się na Wasze fotki z sesji fotograficznych za żadną cholerę nie uwierzyłbym, że wykonujecie dość ekstremalną muzykę. Głupi ten, co osądza innych po wyglądzie! Ale jak zapewne doskonale wiesz wielu ludzi parających się metalem dba o swój image nosząc długie włosy, naszywki, koszulki i inne duperele. Nie mówię, że Wy akurat nie dbacie o Wasz wizerunek. Może chcecie być niezależni od reszty a może jest to właśnie image zespołu Element? A może w ogóle się tym nie przejmujecie?

Hehe:) Nasz image wynika z tego, że ubieramy się tak jak nam się podoba i jak nam jest wygodnie. Kiedyś wyglądaliśmy tak jak to opisujesz w pytaniu, ale powoli się to nam zaczęło nudzić. Przez całe liceum wyglądałem jak metal. W czwartej klasie ściąłem włosy, bo mi wypadały i byłem już nimi znudzony. Koszulki z obrazkami i logami też mi się znudziły. Szukałem czegoś innego, czegoś dla odmiany. To samo tyczy się innych. Nasz niemetalowy image wynika z tego, że stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby już manifestować wyglądem tego, czego słuchamy, ale raczej odmienność swojej własnej osoby. Wiele okolicznych metali nas za to wyklinało, ale jest to po prostu beznadziejne pieprzenie. Nie musimy wyglądać jak metale, wystarczy, że damy komuś naszą płytę i wszystko będzie jasne.

Co można życzyć Element na przyszłość?

Wydania płyty i sukcesu komercyjnego na świecie ;)

Dobra Andi, myślę, że wypytałem Cię o wszystkie sprawy, które mnie frapowały. Do kolejnego wywiadu mam nadzieję! Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam cały zespół! Ostatnie słówko na sam koniec należy do Ciebie...

Metale! Odwiedźcie naszą stronę www.element.metal.pl, sprawdźcie nasz music i inne rzeczy dotyczące naszego zespołu - recenzje, wywiady, bio, fotki... Nie stracicie czasu! Kontaktujcie się z nami! Cheeeeerz!

Tom
2004-05-26

Aktualizacja

01 MAJ / MAY 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


SYMBOLICAL
Allegroy of Death


REINFECTION
Breeding Hate/a>

TENEBRIS
Legendarna


MENTOR
Cults, Crypts and Corpses


PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...


LILLA VENEDA
Lilla Veneda


DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe


LECTERN
Deheadment for Betrayal


TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż


ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.