Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
03.05 EASTERN UHOLY FRONT

04.05 EASTERN UHOLY FRONT

05.05 EASTERN UHOLY FRONT

>
11.05 POSTCARDS FROM ARKHAM

18.05 GRABAK, INVOKER, C-4

31.05 ECHO EXPERIMENT

31.05 BLACK NIGHT BY MARA VOL.4

01/02.06 ZABOBONY OGNIEM MALOWANE

07.06 THRASH ATTACK #34br>
15.06 5 URODZINY NECRO CREW

12.10 GOD BE GONE NOW III

29-30.11 FOAD FEST 3

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

KAYZEN

...kobiety - bez nich życie byłoby beznadziejne! Choć przyznam szczerze, że piątka samiczek na głowie to wcale nie sielanka! Kay'u (jedyny samiec w składzie;) już nie wiem co o tym myśleć. Czasami Ci współczuje, innym razem zazdroszczę, a jedyną stałą rzeczą w stosunku do Kayzen jako całości jest moje uwielbienie dla granej przez nich muzyki. Co prawda ciężko cokolwiek napisać po wysłuchaniu 2 utworów, ale nie mogłem sobie odmówić przyjemności porozmawiania o tym chyba najbardziej oryginalnym zespole na polskiej ziemi z jego przedstawicielką Hiarą, która w odpowiednim momencie potrafi zrobić użytek ze swoich pazurków, hehe. No to jazda...

Nie wiem, co się działo z zespołem od 2000 roku, kiedy to przeczytałem w magazynie, którego nazwy sobie przypomnieć nie mogę (hehe) o Waszym materiale nagranym w zupełnie innym od obecnego składzie. Chodziło o demko, na którym podobno muzyka była ukierunkowana na klimaty 'erotic-gothic-metal'. No cóż, erotic jak najbardziej pozostał, metal też, a co z tym nieszczęsnym gothic?

To etykietki przyklejone przez ludzi, którzy widocznie w ten sposób cos sobie muszą poszufladkować. Od początku istnienia gramy muzykę metalową i to jedyne w pełni trafne sformułowanie, jakie przychodzi mi w do głowy.

Czy zmiana stylu pociąga za sobą zmianę sposobu myślenia? Czy odcinacie się od wcześniejszej twórczości, mówiąc, że to co było i minęło nie jest istotne i liczy się teraźniejszość?

Absolutnie się z tym nie zgodzę. Każda z naszych promówek jest podsumowaniem pewnego etapu i absolutnie się od nich nie odcinamy. Wiadomo, ze na pewne rzeczy patrzymy z perspektywy czasu nieco inaczej, ale to ma właśnie do siebie płynący czas: chciałoby się go cofnąć, cos zmienić, zrobić inaczej etc. etc. To, co za nami ma dla nas równie ważne znaczenie, jak to, co nas czeka za chwilę, choć to zupełnie inna perspektywa.

Dlaczego na wokale zgarnęliście Martex? Czy wystarczał powód, iż była kobietą, czy może bardziej sugerowaliście się jej wokalnymi zdolnościami, dodajmy jeszcze, że nieprzeciętnymi?

Obie te sprawy są istotne, ale główną była zdecydowanie ta, że Marta jest świetna w tym, co robi.

Jakoś nie mogę uwierzyć, że zespół ze składem zdominowanym przez kobiety wałęsa się po podziemiu bite 5 lat! Zwarzywszy na fakt, że najwyższe stanowiska w labelsach zajmują faceci, jest to oznaką wyraźnego chamstwa i nietaktu z ich strony, hehe... Czy kiedy zaczynaliście swoją przygodę z muzykowaniem myśleliście, że zdobycie kontraktu przyjdzie Wam z łatwością, czy może odwrotnie - obawialiście się reakcji nieprzewidywalnego rynku?

My po prostu zaczęliśmy grać, a to czy przyniesie to nam jakieś nazwijmy to profity, czy też nie, schodzi na dalszy plan. Gramy muzę i to nam sprawia przyjemność. Oczywiście mamy pewne założenia, których trzymamy się od początku. Nie jest problemem podpisanie kontraktu płytowego. Byłoby jednak miło, gdyby ten kontrakt nie traktował cię jak gówno i gwarantował niezbędne minimum; tak, żeby to, co dotrze potem do ludzi, było odpowiedniej jakości i zgodne z naszymi zamierzeniami.

Nie da się ukryć, że od tamtego czasu akcje Kayzen znacznie wzrosły, coraz więcej osób wypowiada się o "Irremediable" w samych superlatywach. Tak jest w Polsce, a co do Was dociera jeżeli chodzi o zagranicę? Próbowaliście również i tam poszukać szczęścia?

Ze wszystkich stron świata dochodzą do nas same pozytywne reakcje i to nas napawa optymizmem. Dostaliśmy kilka ciekawych propozycji, ale dogadanie wszystkiego wymaga czasu. Pozostaje nam być tylko cierpliwym...

Powiedz, jaka wytwórnia odpowiadałaby Ci najbardziej? Możesz oczywiście walić konkretnymi nazwami uzasadniając własny wybór, przynajmniej przetestujemy Twój gust, hehe...

Ta, która zapewni nam odpowiednie warunki do nagrania i wydania płyty. Nazwa wydawcy nie ma tutaj większego znaczenia.

Czy jest szansa, że coś w niedługim czasie wydarzy się na korzyść zespołu? Mam tu na myśli zawiązanie umowy pomiędzy Kayzen a jakimś wydawcą? Nie uwierzę, jeżeli powiesz mi, że odkąd puściliście w obieg promówkę, nie dostaliście żadnych propozycji...

Było ich faktycznie kilka, ale na te rozmowy traci się masę czasu i potem zwykle nic z tego nie wychodzi. My wiemy, czego szukamy i nie idziemy na żadne kompromisy w sprawach, na których mogłaby ucierpieć nasza muza. Wiem, że niektórzy czekają z niecierpliwością na nasz debiut, ale jak na razie trzeba uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość.

Zdajecie się już nie szokować tak, jak to miało miejsce w przeszłości? Co jest tego główną przyczyną? Może trzeba było zwyczajnie dojrzeć do tego? A może po prostu zwracacie większą uwagę na muzykę, niż image?

Myślę, że dojrzewaliśmy z naszymi dźwiękami do punktu, w którym jesteśmy obecnie. Image jest bardzo ważny, ale jeżeli nie jest poparty wartościową muzą to nie jest nic wart, bo sam się nie obroni. W tej chwili skupiamy się na dźwiękach, na końcu pomyślimy jak to zapakować.

Temat: teledysk. Na Waszej stronie przeczytałem, że obraz zamieszczony na "Irremediable" jest nową wersją videoklipu. Jak więc wyglądała wersja poprzednia i dlaczego nakręciliście teledysk ponownie?

Sprawa klipu jest dość pogmatwana... Zmontowany ostatecznie obraz uległ destrukcji. Po prostu siadł dysk, na którym był montowany i nie dało się go ocalić. To, co widzicie na naszej stronie to powiedzmy przedostatnia wersja, po której jeszcze było masę poprawek, ale to ostatni zapis, jaki zrobiliśmy przed śmiercią dysku. Jest to niestety tylko mały plik dla potrzeb internetu i nie nadaje się do przeniesienia na kasetę telewizyjną. Właśnie dla jej potrzeb powstała nowa wersja. Kilka ocalałych fragmentów trzeba było czymś uzupełnić. Czym? Przekonajcie się sami oglądając program HELLS KITCHEN na VIVA POLSKA.

Zadbaliście o to by promówka już samym wyglądem zachęcała słuchacza do sięgnięcia po nią. Przyznam, że mnie również zaskoczył jej format i z całej masy zwyczajnych CD-R'ów krążek z pewnością się wyróżniał. Do pełni szczęścia brakuje tylko tekstów. Kto wpadł na pomysł takiego wydania materiału?

Powiedzmy, że jesteśmy estetami i dla nas jest to równie ważna sprawa jak sama muza. Staramy się poważnie traktować słuchacza, dając mu odpowiedniej jakości materiał, odpowiednio zapakowany. Fajnie, że ktoś zauważa i docenia pracę, jaką wkładamy w każdy nasz produkt. Wszystko niby jest kwestią pieniędzy, ale możesz mi uwierzyć, że wydając w tradycyjny sposób wcale byśmy nie zaoszczędzili, a wręcz przeciwnie. Mamy jeszcze kilka ciekawych pomysłów i może kiedyś uda się je zrealizować.

Na promo znalazły się tylko dwa utwory plus wspomniany wyżej klip i fotki. Wielu ludzi z tego powodu ubolewało, narzekając na krótki czas trwania płyty. Dlaczego tylko dwa kawałki? Z doświadczenia wiem, że czasami niedosyt jest lepszy niż przesyt... Czyżbyście nie chcieli odkrywać przed nami wszystkich kart?

Nie mieliśmy środków na więcej, dlatego jest ile jest. Aby utrzymać jakiś tam poziom wydawnictwa zdecydowaliśmy się właśnie na taka formę prezentacji zespołu.

Dobra, a co z pełnym albumem? Kiedy ruszają prace nad pełno czasowym krążkiem? Możesz nam zdradzić kilka szczegółów na temat nadchodzącego wydawnictwa?

Było już kilka dat, ale jakoś wszystko się opóźnia. Postanowiliśmy skupić się na nagraniu płyty, kosztem wielu spraw, jakimi są na pewno choćby koncerty. Zdecydowaliśmy, że nie ma się co śpieszyć i jeżeli doczekamy się wreszcie debiutu to ma on spełniać wszystkie nasze założenia, a na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Myślisz już, co będzie potem? Na ile obecny skład Kayzen jest stabilny, a na ile możliwe są rotacje? Rozumiem, że Martex była gościem tylko i wyłącznie na 'jeden raz' (w razie czego proszę o sprostowanie). Macie pomysł, kto ją zastąpi w przyszłości i dlaczego to będzie kobieta? Hehe...

Chcielibyśmy, żeby Marta była na stałe w Kayzen, ale wszystko wyjdzie w praniu. Na razie to tak naprawdę nic nie jest pewne, ale nie ma się co martwić na zapas.

Marta ma swoje Enter Chaos, a poza tym wychowuje małego synka i nie zawsze znajdzie czas by poświęcić się drugiemu zespołowi. Jak wyobrażacie sobie koncertowanie? Czy dogadaliście ten szczegół z samą zainteresowaną i czy będziecie ją mogli 'wypożyczyć' na okres ewentualnych gigów? Jakoś przecież trzeba będzie ten nowy materiał promować, a jak wiadomo nie ma nic lepszego niż koncerty...

Marta jest osobą otwartą i chętną do współpracy, więc nie sądzę, żeby był tutaj jakiś problem. Miałam okazję pracować z nią dość intensywnie podczas nagrywania wokali do "Irremediable" i musze powiedzieć, że nie miałyśmy żadnych problemów z dogadaniem się (tak przynajmniej ja to odebrałam, hehe!) Oczywiście, liczymy się z tym, że Marta nie zawsze będzie mogła nam towarzyszyć na koncertach, ale myślę, że w takich podbramkowych sytuacjach jakoś sobie poradzimy. W końcu jak dotąd na koncertach Marty nie było, a growl był i mimo wszystko ludziom się podobało. W ostateczności ja przejmę wokale z Kayem, jak wcześniej. Może nie będzie aż takiej siły, ale raczej nie będzie źle, choć osobiście preferuję skupiać się na koncertach na jednej tylko czynności.

Jak wygląda typowy set Kayzen? Jak reagują ludzie (większość z nich to przecież faceci), gdy na scenie pojawi się tyle kobiet - nie zdarzyło się Wam kiedyś, że ktoś wziął Was za groupies, które po prostu plątają się za zespołem?;)

Bywa różnie, ale jak staniemy na scenie to już jest wszystko jasne:) Jak na razie nie możemy narzekać na słabe przyjęcie, choć koncertów do tej pory nie było zbyt wiele. Muszę przyznać, że dopiero te kilka sztuk umocniło i wyznaczyło kierunek, w jakim obecnie podążamy. Jest głód grania na żywo i to straszny, ale musimy jeszcze trochę poczekać. Chcemy wydać wreszcie płytę, żeby było co tak naprawdę promować.

Za pośrednictwem własnej strony internetowej składacie hołd samemu Quorthon'owi, który jakiś czas temu opuścił ziemski padół. Kim dla zespołu, dla Ciebie była ta niezwykle barwna postać? Czy twórczość Bathory miała wpływ na kształt muzyki Kayzen?

Tribute dla Quorthona to mój osobisty hołd złożony dla człowieka, który wywarł ogromną rolę w moim życiu (dlatego miedzy innymi pod tym się osobiście podpisałam). Nie ma on bezpośredniego związku z twórczością Kayzen w sensie muzycznym (nigdy też jak dotąd się nie zdarzyło, żeby ktoś doszukiwał się związków pomiędzy Kayzen a Bathory, choć zetknęliśmy się już z przeróżnymi porównaniami!). Jest to raczej związane z moją przeszłością, korzeniami i poprzednim niezwykle ważnym dla mnie zespołem. Śmierć Quorthona wstrząsnęła mną tak, jak zapewne wszystkimi fanami Bathory i jestem pewna, że ogromna większość odczuła to jako osobistą wręcz stratę, podobnie jak ja. Wzrastasz z tą muzą, rozwijasz się, jest tłem twojego życia i integralną częścią ciebie i nagle dowiadujesz się, że już nic się pod tym szyldem nie pojawi. To oczywiste, że tak bardzo chce się coś zrobić, wyrazić żal - pod wpływem impulsu. Stąd też hołd na stronie.

Powiedz mi jak na to całe zamieszanie związane z zespołem reagują Wasi najbliżsi? Co na fakt, że córka gra w zespole mówią Twoi rodzice? Potrafili to zaakceptować czy już dawno każda z Was została wydziedziczona?

Cóż, mój wiek wyklucza już jakiekolwiek ingerencje ze strony rodziców w to, co robię! A tak w ogóle to nigdy nie miałam problemów, na szczęście zawsze to, co robiłam akceptowali bez głębszego wnikania w istotę sprawy. U pozostałych osób nie zauważyłam też nic negatywnego, czasem wręcz przeciwnie, choć szczerze mówiąc, nie zwierzamy się sobie z takich rzeczy na próbach, hehe...

Chciałbym się dowiedzieć, czy utrzymujecie kontakty z zespołami grającymi w podobnych (przewaga płci żeńskiej) ustawieniach? Wbrew pozorom nie jest ich wcale tak mało (fakt, niektóre już nie istnieją, ale jednak liczy się idea). Słyszałem o szwedzkiej Dracenie (coś jak Bathory), japońskim Cyber Angel (thrash metal), o Trinnity, black metalowym Astarte czy damskim cover-bandzie The Iron Maidens... Jak widać nie tylko w Polsce lubią się w coś takiego bawić...

Te nazwy nie są nam obce, ale kontaktów jako takich nie utrzymujemy.

No, dobrze - już mogę przestać dręczyć Cię moimi nudnymi pytaniami. Dzięki serdeczne za poświęcony czas. Masz teraz niepowtarzalną okazje, by zbluzgać mnie bez obawy, że narazisz się na docinkę w postaci redaktorskiej dopiski, hehe...

Nic takiego nie zamierzam. Wielkie dzięki za wsparcie i mam nadzieję, że do usłyszenia wkrótce z pełnograja :)

kaReL
2004-08-25

Aktualizacja

01 MAJ / MAY 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


SYMBOLICAL
Allegroy of Death


REINFECTION
Breeding Hate/a>

TENEBRIS
Legendarna


MENTOR
Cults, Crypts and Corpses


PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...


LILLA VENEDA
Lilla Veneda


DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe


LECTERN
Deheadment for Betrayal


TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż


ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.