Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
03.05 EASTERN UHOLY FRONT

04.05 EASTERN UHOLY FRONT

05.05 EASTERN UHOLY FRONT

>
11.05 POSTCARDS FROM ARKHAM

18.05 GRABAK, INVOKER, C-4

31.05 ECHO EXPERIMENT

31.05 BLACK NIGHT BY MARA VOL.4

01/02.06 ZABOBONY OGNIEM MALOWANE

07.06 THRASH ATTACK #34br>
15.06 5 URODZINY NECRO CREW

12.10 GOD BE GONE NOW III

29-30.11 FOAD FEST 3

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

MORGION

Ten wywiad przygotowałem specjalnie dla wszystkich tych, którzy słuchają nie tylko death i black metalu, ale z przyjemnością zasłuchują się w dźwiękach MY DYING BRIDE, CANDLEMASS, UNHOLY, WINTER, THERGOTHON i wielu innych kapel, które tworzą kanon doom metalu. Ale też dlatego zdecydowałem się na rozmowę z perkusistą i tekściarzem MORGION, Rhett'em Davis'em, ponieważ ten amerykański band nagrał kolejny album wyłamujący się powszechnie panującym modom i trendom. "Cloaked By Ages, Crowned in Earth" jest konserwatywny i klasyczny do bólu, jednak przynosi przy tym dużo emocji i mroku. A że jesień nadciąga, to i taka muzyka przekonuje do siebie chyba jeszcze bardziej.

Kiedy usłyszałem, że wydanie nowego albumu MORGION zostało zaplanowane na wiosnę tego roku, odczułem ulgę, bo już myślałem, że oto kolejny zespół rozpadł się w ciszy i spocznie zapomniany już na zawsze... Co więc sprawiło, że między poprzednim i nowym albumem jest aż 5 lat różnicy?

Rhett: Odszedłem od zespołu i nie było mnie w nim od początku 2000 roku aż do października 2001 roku. W tym czasie reszta MORGION poszukiwała zastępcy na moje miejsce, ale wszystkie próby spełzły na niczym. Wtedy to poprosili mnie, abym powrócił do składu i wspólnie zaczęliśmy pracę nad trzecim krążkiem "Cloaked By Ages, Crowned in Earth". Pojechaliśmy też na tour po Europie, nagraliśmy dwie demówki i w końcu w okolicy lipca 2003 roku nagraliśmy ten długo przygotowywany album.

Wspomniałeś o ubiegłorocznej trasie z MOURNING BELOVETH i THE PROPHECY. Na nieszczęście tylko wybrańcy mogli zobaczyć jeden z koncertów pod wspólnym szyldem "Doomination Of Europe", bo z tego co mi wiadomo, trasa nie była zbyt dobrze reklamowana i tylko prawdziwi maniacy znali daty i miejsca gigów. A jak Ty zapamiętałeś ten objazd? Są w ogóle jakiekolwiek szanse, że jeszcze powrócicie na Stary Kontynent i rzeczywiście opanujecie go swoją doom metalową muzą?

Rhett: Trasa "Doomination Of Europe" została zaplanowana i przygotowana głównie przez same zespoły i fanów działających na stronie internetowej www.doom-metal.com. Sporo reklam tych koncertów pojawiło się na stronach wszystkich trzech bandów, jak również na wielu stronach miłośników tej muzy i pewnie dlatego niektórzy to przeoczyli, ale to tylko moje przypuszczenie. Dla mnie to tournee było pewnym ukoronowaniem dotychczasowej kariery MORGION, i jeśli czas pozwoli, to zagramy ponownie w Europie.

Byłoby świetnie!… Nie tak dawno temu zagraliście na festiwalu "Northern Lights 2004" w Kanadzie. Jak zapamiętałeś wasz występ na tej imprezie? Co tam zagraliście i jak się to podobało zgromadzonej tam publice?

Rhett: Spotkaliśmy się z muzykami AESMA DAEVA, KULT OV AZAZEL i MELECHESH i dobrze się bawiliśmy na ich koncertach. W sumie zagraliśmy następujące numery: "Nightfall Infernal", "The Mourners Oak", "Cairn", "Crowned in Earth" i "All the Glory". Może z pięciu fanów było tym zachwyconych, a o całą resztę się już nie martwiłem.

Mam to odebrać jako sarkazm doom metalowego artysty?... Dobra, w przeszłości MORGION był jednym z nielicznych bastionów tego gatunku w Stanach Zjednoczonych, ale zaczęto o was mówić dopiero po wydaniu debiutanckiego albumu w 1996 roku. Dla wielu wcześniejsze dzieje i nagrania (z lat 1990-96) pozostają wciąż mało znane. Powiedz więc coś więcej o demówce "Rabid Decay" i 7-calowej EP "Travesty". Czy to prawda, że na początku inspirowaliście się muzyką takich zespołów, jak PARADISE LOST, ENTOMBED i AUTOPSY?

Rhett: Biorąc pod uwagę, że "Rabid Decay" sprzedaliśmy w ilości ponad 1000 egzemplarzy, a potem dystrybucją zajmowało się przez długie lata Wild Rags Records, wciąż dziwi mnie dlaczego nie znano nas przed debiutem w barwach Relapse Records. Brakowało nam pewnie trochę szczęścia... Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy pod wpływem ENTOMBED, AUTOPSY, PARADISE LOST, ale też MORBID ANGEL i BOLT THROWER.

Jak już wspomniałem, MORGION był jednym z nielicznych aktów z USA, które grały doom metal. Czy ciężko było znaleźć się w takiej sytuacji, że staliście w cieniu wielu death metalowych zespołów, które osiągnęły większe sukcesy (i mam tu na myśli wszystkie te bandy z Florydy i Wschodniego Wybrzeża)? Również miejsce, w jakim przyszło wam żyć (Orange County, Kalifornia) dało się poznać głównie dzięki różnym alternatywnym i popowym zespolikom grającym dla chłopców i dziewcząt z college'ów... :)

Rhett: Niewiele się od tamtego czasu zmieniło, ale zawsze byliśmy gdzieś na uboczu z naszym podejściem do muzyki, a więc powiązania z miejscem, w którym mieszkamy nie mają prawie żadnego znaczenia. Nigdy nie mieliśmy do czynienia z żadnym innym zespołem i to co grają nie interesowało nas w kontekście wspólnych występów czy tras koncertowych. Wnosimy swój własny styl i jeśli jest ktoś, kogo to cieszy, to bardzo fajnie, a jeśli nie... to nie spędza nam to snu z powiek.

Tak czy siak, płyty "Among Majestic Ruin" i "Solinari" mają już prawie kultowy status wśród fanów doom metalu i są traktowane na równi z najlepszymi dokonaniami MY DYING BRIDE, ANATHEMY czy UNHOLY. Czy spotkałeś się z wieloma zachwytami ze strony fanów i dziennikarzy? Szczerze mówiąc, nie widziałem zbyt wielu recenzji obu tych wydawnictw, czy też wywiadów, zarówno w tych większych magazynach, jak i bardziej podziemnych zinach, a przeglądałem ich naprawdę dużo...

Rhett: To zabawne, bo mam pudło pełne magazynów z recenzjami obu albumów po angielsku, a w wielu z nich są też wywiady, jakich udzieliliśmy. Sporo materiałów na nasz temat było też napisanych w innych językach. Tamte recenzje nie są zbyt podobne do tych, które pojawiają się obecnie, co jest chyba spowodowane tym, że przez lata nasza nazwa zaczęła coś znaczyć, a to co robimy w końcu staje się powszechniej znane lub przynajmniej doceniane. Dla mnie to niesamowicie zabawne, że teraz gdy wydaliśmy "Cloaked..." tak wielu wychwala "Solinari" i pewnie to samo zdarzy się z najnowszym albumem, jeśli tylko wydamy kolejny krążek.

Tytuł nowego wydawnictwa to "Cloaked By Ages, Crowned in Earth". W informacji od wydawcy możemy wyczytać, że "ten album zaczyna się właśnie tam, gdzie kończy się "Solinari" i jednocześnie jest nowym muzycznym początkiem dla zespołu". Czy zgadzasz się z taką opinią? Czy wprowadziliście jakieś nowe elementy, które są warte odnotowania przez słuchaczy?

Rhett: Nie sądzę. Kiedy zaczynaliśmy tworzyć materiał w naszej manierze i w naszym stylu i potem z nowym, prawdziwym basistą, obrało to taką formę bez jakiegokolwiek przedwczesnego planowania i postanowień. Takie dźwięki wyszły prosto z naszych serc - tak bym to nazwał.

Od czasu płyty "Solinari" zaszła jedna ważna zmiana w składzie MORGION. Grupę opuścił Jeremy Peto, lub jak to określono na waszej stronie internetowej "został usunięty", a od dwóch lat gra w thrash metalowym DARK ANGEL. Jak wygląda ta historia?

Rhett: Jeremy Peto nie opuścił zespołu, lecz został jednogłośnie wyrzucony. Potem dołączył na kilka miesięcy do DARK ANGEL, ale teraz kogo to obchodzi? Doom metalowe środowisko bardziej niż nad Jeremy'm lamentowało nad odejściem Adriana Leroux z MORGION, więc to pytanie nie jest w tej chwili na miejscu.

Jeremy miał jednak ten rodzaj gardłowego doom metalowego wokalu, który był jednym z mocniejszych punktów podkreślających ciężar i majestat waszej muzyki. Powiedz więc dlaczego Gary podjął decyzję, by przejąć po nim wokalne obowiązki i nie zaprosiliście nikogo z zewnątrz? Zadaję to pytanie, ponieważ fani mogą być nieco rozczarowani, że na najnowszym krążku nie ma aż tak wielu growlingów.

Rhett: Jeremy Peto był głuchy na dźwięki, ale jest "jednym z najmocniejszych punktów "Solinari""... (rozumiem, że powiedziałeś to z lekką nutką szyderstwa? - dop. autora)... Po nim do MORGION dołączył na rok Adrian Leroux (ex-MINDROT) i został naszym frontmanem. Pomógł nam zaaranżować linie wokalne, które teraz słyszysz na "Cloaked...". Po naszym europejskim tournee nie mógł dopasować się do naszych planów, więc po przyjacielsku się z nim pożegnaliśmy. Od tego momentu Gary zajął się czystymi wokalami, a Dwayne tymi death'owymi i wszyscy byliśmy pod wrażeniem osiągniętych dzięki temu efektów. Również muzyka obrała taką formę, że czyste wokalizy bardziej się w nią wpasowały i dlatego nie użyliśmy tylu death'owych wokali, choć proporcja między nimi to 70/30. Jak zauważą to pewnie fani, nagraliśmy szczerą płytę, w stylu w jakim CHCIELIŚMY. Jeśli byśmy umieścili naszych fanów w pierwszym rzędzie kompozytorów muzyki MORGION, nie wyszło by to na pewno lepiej niż zespół akompaniujący Justinowi Timberlake'owi.

I Britney Spears (hahaha)… Masz to poczucie humoru, Rhett! Nowym basistą MORGION został Justin, ale Christian :) Jak doszło do tego, że do was dołączył? Czy to doświadczony muzyk i wcześniej grał w jakimś innym zespole?

Rhett: Justin był naszym przyjacielem i fanem MORGION od 1992 roku. Razem z nim grałem w kilku zespołach, a on przez lata udzielał się w pewnej progresywnej kapeli. W mojej ocenie jest jednym z najlepszych basistów, z którymi miałem przyjemność kiedykolwiek razem grać.

Poprzednie dwa albumy zostały wydane przez jedną z czołowych amerykańskich firm wydających metal, core i awangardę, czyli Relapse Records. Czy nie było szans na przedłużenie z nimi kontraktu na jeszcze jeden krążek, czy też pomyśleliście sobie, że czas już na zmianę wydawcę i dostrzegliście nowe horyzonty w nowej rodzince pod nazwą Dark Symphonies?

Rhett: Relapse i MORGION wspólnie zerwali kontrakt w ubiegłym roku. Tak oni, jak i my nie chcieliśmy dalej kontynuacji współpracy. Dark Symphonies zaoferowało nam świetne warunki i jak na razie mamy jak najlepsze doświadczenia z tej współpracy.

Podczas gdy muzyka na nowej płycie ma te wszystkie typowe elementy kierujące słuchacza ku melancholijnym i pięknym emocjom, wspomniane linie wokalne mogą się kojarzyć z takim zespołem jak ANATHEMA. Czytałem już kilka recenzji i znam wypowiedzi niektórych dziennikarzy, że "Cloaked..." poszło jeszcze bardziej w kierunku ANATHEMY i niektóre dźwięki rzeczywiście przypominają styl tej brytyjskiej ekipy. Co powiedziałbyś komuś, gdyby powiedział Ci to prosto w twarz? Jak wytłumaczyłbyś, że niektóre fragmenty "The Mourners' Oak" mogą być odebrane jako klisza motywów znanych z "The Silent Enigma" ANATHEMY?

Rhett: Bycie porównanym do ANATHEMY jest wielkim zaszczytem. To rzeczywiście wspaniały zespół i dziękuję tym wszystkim, którzy przekazują nam taki komplement. Jednak coś takiego jak "odebrane jako klisze motywów używanych przez ANATHEMĘ" uważam za objaw niedoinformowania, idiotyzmu i coś, czego nie da się za nic odnaleźć u nas. Nie było miesiąca, dnia, minuty, a nawet sekundy, gdy zechciałem skorzystać z tekstów innego zespołu lub choćby stylizować go na takowy. Po czymś takim większość recenzentów nie powinna już nigdy spojrzeć w oczy tym, których krytykują, a każdy z nich powinien stwierdzić, że nie ma pojęcia o czym pisze i zaprzestać zajmowania się pisaniem recenzji.

(W tym momencie powinienem wyjaśnić, że nie miałem zamiaru rozsierdzić mojego rozmówcy, a jedynie przekazać mu, że albo tak wiele podobnych opinii oznacza, że wszyscy się mylą, albo wszyscy mają rację. Ten problem rozsądźcie już sami, bo Rhett swoje powiedział - dop. autora)... Nie ma wątpliwości, że jednym ze znaków firmowych MORGION są okładki płyt i teksty zawarte na każdej z nich. Czy chcieliście zbudować przez to coś na kształt konceptu, czy jedynie jest tak, że takie słowa i taka grafika pasują do muzyki, jaką gracie?

Rhett: Od kiedy "Cloaked..." stał się rzeczywiście albumem koncepcyjnym, stosownym było mieć na płycie stronę wizualną wiążącą się z napisanymi tekstami. Pomyśleliśmy sobie, że dobry będzie pomysł, by zrobił to ten sam koleś (gitarzysta, a od niedawna również wokalista MORGION, Gary Griffith - dop. autora), który zajmuje się stroną graficzną naszych wydawnictw, a że bierze również udział w pisaniu muzyki, to powiedzieliśmy "czemu nie?". Do tego znalazł na to czas i mamy efekt końcowy.

Nowy album faktycznie wygląda jak coś w rodzaju jednej opowieści (o ile ktoś zwróci na to uwagę…). Czy powinno się odbierać ten album jako opowiadanie napisane słowami, klimatem i oczywiście dźwiękami, które umieściliście obramowując to otwierającym album utworem "Cloaked By Ages" i zamykającym całość "Crowned in Earth"?

Rhett: Tak powinno się odbierać ten album. To koncept, a wspomniane rozdziały nie powstały przypadkowo. Jeśli tylko ktoś na to zwróci uwagę, dojdzie do tego samemu.

"Cloaked By Ages, Crowned in Earth" to ponad godzinna podróż przez mroczną stronę człowieka, mieszająca melancholię z depresją, piękno z mrokiem, ambientowe i akustyczne fragmenty z ekstremalnym ciężarem. Co powiesz tym, którzy dotąd nie mieli okazji posłuchać muzyki z tej płyty?

Rhett: Kupcie ją i zachwycajcie się. Jeśli nie macie jej gdzie zdobyć (w Polsce pytajcie o to wydawnictwo w Pagan Records - dop. autora), kupcie ją bezpośrednio od Dark Symphonies i wspierajcie tę dobrą firmę, by dalej działała. To moja rekomendacja.

Krótko, zwięźle i na temat... Czy wciąż lubisz CELTIC FROST? W 1995 roku nagraliście dwa utwory tej szwajcarskiej legendy na album będący hołdem dla ich wspaniałej twórczości. Czy były to jedyne dwa covery, które kiedykolwiek zagraliście, czy gracie też inne przeróbki na koncertach?

Rhett: Tak, to wciąż jeden z moich ulubionych zespołów. Ale w przeszłości graliśmy też covery IRON MAIDEN, AUTOPSY, WINTER i CANDLEMASS.

Czuję, że jesteś już trochę znudzony tym wywiadem :( Na koniec wyrażę więc moją nadzieję, że znowu nie będziemy musieli tyle czekać na następny krążek MORGION...

Rhett: Można mieć taką nadzieję.

Taak, nadzieja umiera ostatnia...

Wojciech "Diovis" Szymański
2004-09-15

Aktualizacja

01 MAJ / MAY 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


SYMBOLICAL
Allegroy of Death


REINFECTION
Breeding Hate/a>

TENEBRIS
Legendarna


MENTOR
Cults, Crypts and Corpses


PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...


LILLA VENEDA
Lilla Veneda


DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe


LECTERN
Deheadment for Betrayal


TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż


ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.