Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
03.05 EASTERN UHOLY FRONT

04.05 EASTERN UHOLY FRONT

05.05 EASTERN UHOLY FRONT

>
11.05 POSTCARDS FROM ARKHAM

18.05 GRABAK, INVOKER, C-4

31.05 ECHO EXPERIMENT

31.05 BLACK NIGHT BY MARA VOL.4

01/02.06 ZABOBONY OGNIEM MALOWANE

07.06 THRASH ATTACK #34br>
15.06 5 URODZINY NECRO CREW

12.10 GOD BE GONE NOW III

29-30.11 FOAD FEST 3

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

AETERNUS

Zastanawiam się ile jeszcze minie czasu, zanim ludzie zaczną darzyć należytym szacunkiem i uznaniem tą niezmiernie ciekawą kapelę? Aeternus nigdy nie zdobył wielkiego poklasku, ani nie zrobił oszałamiającej kariery jaką z powodzeniem robili ich ziomkowie w dobie hegemoni Norwegii na poletku black metalowym. A szkoda, bo to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych zespołów z mroźnej Północy. Jednocześnie to kapela bardzo niedoceniona, zepchnięta trochę na margines metalowego światka. Żal mi trochę Aresa & spółki, bo chłodna obojętność jako w głównej mierze otrzymują za swoją niesamowitą sztukę jest wręcz oburzająca! Mam wielką nadzieję, że każdy czytający ten wywiad, jeśli do tej pory ignorował ten zacny band, przekona się i zainteresuje Aeternus, bo na prawdę warto! Na moje pytania odpowiadał mózg zespołu - gitarzysta i wokalista Ares. Zapraszam serdecznie do lektury.

Witaj Ares! Co się dzieje w obozie Aeternus? Ostatnio coś nic o Was nie słychać. Żyjecie w ogóle?!

Tak żyjemy i mamy się dobrze hehe. W tej chwili siedzimy w Grieghallen studio i wraz z Pyttenem jako producentem nagrywamy nowy album. W sumie to już powoli kończymy. Oczywiście zostało jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale praca idzie stosunkowo nieźle. Myślę, że spokojnie się wyrobimy w czasie jaki nam dano na nagrania. Innymi słowy do 14.07.2004 powinniśmy mieć wszystko nagrane i zabieramy się za miksowanie i mastering.

Powiedz zatem czego możemy się spodziewać po waszym nowy dziele? Ostatni longplay Aeternus "A Darker Monument" był nieco wolniejszy w stosunku do kilku ostatnich albumów. W jakim kierunku pójdziecie na nowej płycie? No i kiedy możemy się spodziewać tego krążka na sklepowych półkach?

Nowy album będzie krótszy, bardziej bezpośredni niż "a Darker Monument". Cały album będzie zawierał 9 utworów i trwał jedynie od 30 do 35 minut. Jest to pewna nowość w Aeternus. Nowe kompozycje są dużo bardziej gwałtowne, nieokiełznane. Stały się mniej przewidywalne za to bardziej szalone i agresywne. Dwa kawałki są trochę wolniejsze i bardziej mroczne, ale ogólnie to będzie diabelnie szybka i brutalna płyta. NAP ma inne priorytety na nadchodzącą jesień więc niestety fani będą musieli poczekać na ten krążek do przyszłego roku. Wcześniej nie da rady do wydać.

Słyszałem, że mój rodak Radek (Radomir Michael Nemec) nie jest już częścią Aeternus. Czy możesz wyjawić czytelnikom powody jego odejścia? Jak podsumowałbyś ponad 5-letnią współpracę z Radkiem (mam nadzieję, że nie przyniósł Polsce wstydu hehe)?

Radek odszedł od nas gdyż stwierdził, że Aeternus poszedł muzycznie za daleko w kierunku, który nie do końca go już interesuje. Poczuł się nieco wypalony wewnętrznie na polu takiej stylistyki w jakiej się Aeternus porusza obecnie. A skoro owy płomień przygasł w jego sercu na tyle, że nie był w stanie w 100% procentach skoncentrować się i poświęcić w pełni zespołowi, zrobił najlepszą rzecz jaką zrobić mógł - odszedł z Aeternus. Cóż, z pewnością te pięć lat wspólnego grania obfitowało w wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil. Świetnie razem nam się grało, imprezowało itd. Radek w pewnym sensie wniósł do Aeternus coś świeżego, nowego. Zawsze będę miło wspominał naszą współpracę. Bez wątpienia była bardzo owocna i ważna dla nas wszystkich. Oczywiście ciągle się widujemy z Radkiem gdyż to wspaniały kumpel i świetny gitarzysta. Dlatego tym bardziej szkoda nam jego odejścia, ale taka była jego decyzja i nic tego nie zmieni.

Kto w takim razie zastąpi Radka? Może macie już kogoś na oku? Kiedyś ty pomogłeś Infernusowi grając na basie w Gorgoroth. Może teraz to on pomoże Tobie i zostanie sesyjnym gitarzystą Aeternus?

Nie, to raczej niemożliwe. Infernus ma zbyt dużo obowiązków w Gorgoroth. Z pewnością nie znalazł by czasu na granie w Aeternus. Na razie nie mamy kandydata na posadę Radka i nie mam pojęcia czy uda się nam znaleźć kogoś godnego tej posady. Wiesz, chyba w ogóle zrezygnujemy z poszukiwań stałego gitarzysty. W studio sam sobie poradzę, a na koncerty zatrudnimy sesyjnego gitarzystę - znaleźć i wynająć takowego to akurat niewielki problem.

Od wydania "a Darker Monument" minęło już ponad rok. Czy nadal jesteś zadowolony z tego albumu? Czy z perspektywy czasu jest coś co chciałbyś na nim zmienić? Jak fani i dziennikarze przyjęli ten krążek?

Ludzie ciągle do mnie piszą i zapewniają mnie, że bardzo lubią tą płytę - a to chyba o czymś świadczy, nieprawdaż? W momencie ukazania się "a Darker Monument" na rynku odzew był również bardzo entuzjastyczny i to zarówno maniaków jak i prasy. Osobiście nadal jestem bardzo zadowolony z tej płyty, myślę, że odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Jeśli zaś chodzi o ewentualne zmiany, poprawki to zawsze coś się znajdzie do skorygowania, tak po prostu już jest...

Po wydaniu albumu "Anscension of Terror" w 2001 r. upuściliście Hammerheart Rec. (teraz Karmageddon Media). Czemu tak się stało? Czy Guido traktował was aż tak źle?

Cóż nie chcę w tym momencie prać publicznie brudów. Powiedzmy, że w wyniku różnicy zdań w kilku kluczowych kwestiach między nami a Karmageddon Media zerwaliśmy z nimi kontrakt. Nic więcej nie mogę powiedzieć (nie możesz, czy nie chcesz? - przyp. Goatlord).

Trzy miesiące później podpisaliście kontrakt na trzy albumy z Nokturnal Art Prod. Dlaczego wybraliście właśnie stajnię Samotha? Lokalny patriotyzm czy Samoth zagroził wam śmiercią jeśli nie podpiszecie z nim papierków hehe? Więcej kasy na studio, promocje etc. niż Guido to chyba wam nie daje, bo niby z czego haha?

W moich oczach stajnia Samotha jest dużo lepsza niż Karmageddon Media. Przynajmniej dla Aeternus, choć inne kapele będące w NAP chyba również nie maja powodów do narzekań. Samoth robi świetną robotę i zna się na rzeczy. To fachowiec, a to się ceni. Może ma mniejsze możliwości finansowe, ale współpraca z nim to czysta przyjemność i to się liczy! Tak, jesteśmy w zupełności usatysfakcjonowani z bycia z NAP. To optymalna stajnia dla Aeternus.

Aeternus z płyty na płytę gra szybciej, brutalniej, bardziej gwałtownie i agresywnie. Elementy black i doom metalu - czyli to z czego słynęliście kiedyś - są już praktycznie nieobecne w waszej muzyce. Czy istnieje choć cień szansy, że w przyszłości powrócicie, chociaż symbolicznie, do stylistyki znanej z debiutanckiego mini "Dark Sorcery" czy wyśmienitego "...and So The Night Became"? Niektórzy ludzie twierdzą, że zbrutalizowaliście swoją muzykę ze względu na panujący trend na death metal...

Zbrutalizowałem swoją muzykę, bo tak czułem i tak chciałem. Zapytałem pozostałych członków zespołu, co sądzą na ten temat, a oni ochoczo na to przystali. Nigdy nie podążałem za żadnym trendem i teraz nie jest inaczej. Faktycznie wiele kapel niekoniecznie kojarzonych z nurtem death metalu zbrutalizowało swoją muzę. Wielu zaczęło pisać cięższe i brutalniejsze riffy, bo przyszła moda na death metal, a oni poczuli woń srebrników. Z nami jest zgoła inaczej. Postanowiliśmy dokonać pewnych zmian w naszym dotychczasowym stylu gdyż nie chcieliśmy się powtarzać, popaść w stagnację. Czułem, że nagrywanie po raz trzeci "Beyond The Wandering Moon" było by nudne, nie miało najmniejszego sensu. Nie chciałem się powtarzać. W tamtej stylistyce powiedziałem już wszystko, co chciałem powiedzieć i nadszedł czas na zmiany. Po pierwsze tworzymy taką muzę jakiej sami chcielibyśmy słuchać, a po drugie jeśli ktoś nie jest w stanie zaakceptować zmian w Aeternus wcale nie musi kupować naszych płyt czy kaset. My tworzymy i gramy muzykę głównie dla nas samych, wydajemy płytę i jeśli się ona komuś podoba to wspaniale, jeśli nie to nie będę płakał z tego powodu. Czuje, że graliśmy wspaniałą muzę na pierwszym albumie i teraz też ją gramy, tylko w trochę inny sposób, ot co. Nie określam Aeternus mianem zespołu death metalowego. To po prostu cały czas jest pieprzony Dark Metal!

Osobiście bardzo lubię te folkowo-średniowieczne utwory instrumentalne jak "Nordlys" czy "Celtic harp solo (The last feast)", które można spotkać okazjonalnie na albumach Aeternus. Czy myślałeś kiedyś o nagraniu płyty zawierającej tylko takie kompozycje? To mógłby być interesujący projekt...

Ależ ja coś takiego już zrobiłem! Albo inaczej, zainspirowałem mojego przyjaciela do nagrania takiej płyty. Więc jakby nie było to pomogłem trochę. Projekt nazywa się Corona Borealis. Sprawdźcie to bo warto!

Przy okazji czy nadal jesteś silnie zainspirowany kulturą, religią i tradycjami starożytnej Skandynawii? Kiedyś dużo na ten temat pisałeś. Czy w związku z tym uważasz się za poganina?

Za poganina? Hmm w pewnym sensie na pewno tak, choć jest to dla mnie bardzo osobiste i trudne do zdefiniowania określenie. Wiesz, trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie wyznaje żadnych bogów, sam dla siebie jestem bogiem. Chrześcijaństwo w mojej opinii jest słabe i zbudowane na kłamstwach. Nie lubię go tak jak każdej innej zorganizowanej formy religii. Sam decyduje o tym co jest dla mnie dobre, a co nie. Jestem odpowiedzialny za swoje czyny i słowa i to jest moja filozofia. Mitologia to ciągle główny temat tekstów Aeternus, ale obecnie piszemy o wielu pogańskich mitologiach, a nie o jakiejś konkretnej.

Muszę Ci wyznać, że moim zdaniem twoje wokale są niesamowite! Są z pewnością elementem charakterystycznym dla Aeternus. To jedne z najpotężniejszych growlów jakie słyszałem do tej pory! Czy masz jakiś specjalny sposób na uzyskanie takich wokali? One brzmią jak ryk samego Szatana hehe. Może sprzedałeś swą duszę Diabłu by tak "uroczo" ryczeć? Przyznaj się heretyku hehe!!! Jak to z tobą było, co?!

Żaden handel duszami nie wchodził w grę, mogę Cię o tym zapewnić hehe. A więc co robię aby uzyskać takie wokale? Po prostu otwieram usta i śpiewam tak jak chcę. Robię z łatwością to, co innym przychodzi z trudem, a dla niektórych jest niemalże niemożliwe. Nie jestem Ci w stanie tego wyjaśnić w inny sposób. Z czasem udało mi się udoskonalić moje wokale, stały się głębsze i potężniejsze niż były w przeszłości. Chociaż wielu twierdzi, że jest właśnie odwrotnie to uwierz mi, że znam najlepiej swój głos i stwierdzam obiektywnie, że zrobiłem duże postępy w tej dziedzinie. Cieszę się, że zwróciłeś na to uwagę. W rzeczy samej mój głos jest znakiem rozpoznawczym Aeternus, dużym walorem, choć nie jedynym oczywiście. Tak czy inaczej staram się jak mogę, aby były jak najlepsze.

Jesteś również jednym z najszczuplejszych muzyków na scenie! Wielu tłustych bękartów zazdrości Ci twojej figury. Masz dla nich jakiś przepis na cud-dietę hehe?

Nie! (I dobrze, co im będziesz ułatwiał życie. Niech ruszą swoje spasione dupska i zaczną się ruszać zamiast wpieprzać tony h(ł)am-burgerów i żłopać hektolitry piwa hehe! - przyp. Goatlord).

Grałeś kiedyś przez krótki czas w Immortal. Jak wspominasz wspólne muzykowanie z tymi śnieżnymi bestiami? Wiesz może czemu się rozpadli?

Niestety nie mam pojęcia czemu się rozwiązali. Chyba nie muszę dodawać, że to na prawdę duża strata dla sceny metalowej. Ale niestety nic na to nie poradzimy - to był ich wybór, a my musimy to uszanować. Granie z nimi było dla mnie bardzo inspirujące i to w wielu aspektach. Nauczyłem się wtedy wiele i spędziłem wspaniałe chwile będąc częścią tej legendarnej hordy . Jestem dumny, cholernie dumny z mojego epizodu w Immortal jako sesyjnego basisty. Od zawsze byłem ich fanem, więc gdy mnie poprosili o pomoc byłem w szoku. Rzuciłem wszystko w kąt, chwyciłem swój bas i podjarany jak małe dziecko pojechałem z nimi na trasę. Hail Abbath and Demonaz!

Nie żałujesz czasem, że Morrigan opuściła Aeternus?

Pewnie, że żałuje. Uważam, że jej odejście było dużą stratą dla Aeternus. Niestety Moriggan poczuła się mocno zmęczona metalowym światem i po prostu postanowiła go opuścić, a więc również i szeregi Aeternus. Brakuje mi jej. Ona była nie tylko świetnym muzykiem, ale i bliskim mi przyjacielem. Dogadywaliśmy się niemalże bez słów. Potrafiła w mgnieniu oka pojąć to, o co mi w danej chwili chodzi. Była i jest oczywiście bardzo inteligentną i otwartą osobą. Współpraca z nią obfitowała w mnóstwo genialnych chwil, zdarzeń. Dla niej zawsze drzwi do Aeternus są otwarte. Ja, ona i Erik stanowiliśmy silne trio. Ale z nią czy bez niej Aeternus zawsze będzie istniał, tyle, że biedniejszy o element Moriggan...

Moriggan grała przez pewien okres czasu w Obtained Enslavement. Ci kolesie rządzili! Nagrali kilka potężnych albumów i nagle zniknęli. Wiesz może co się z nimi dzieje?

Obtained Enslavement jest martwy i nic nie zapowiada tego ażeby się odrodził. Muzycy tworzący ten zespół są obecnie porozrzucani po całej Norwegii, więc wspólne próby, koncerty itd. są nierealne. Z resztą zdecydowana większość z nich nie ma już nic wspólnego z typowym życiem metalowego muzyka. Tak, też uważam, że byli na prawdę dobrzy i wielka szkoda, że się rozpadli.

Wiesz co Ares, uważam, że Aeternus jest trochę pechowym zespołem. Choć istniejecie już kawał czasu, nagraliście kilka świetnych albumów i tworzycie bezspornie oryginalną i ciekawą muzę to nigdy nie zdobyliście takiego uznania i popularności jak Immortal, Gorgoroth czy Emperor. Jak myślisz, czemu tak się dzieje? Czy nie czujesz czasem żalu z tego powodu? Myślę, że zasługujecie na zdecydowanie więcej niż otrzymaliście do tej pory...

Jest wiele prawdy w twoich słowach. Ale ja się tym aż tak bardzo nie przejmuje. Odnoszę sukces w tym co robię za każdym razem, gdy skomponuje utwór czy zagram koncert. Jestem szczęśliwy z powodu tego co robię. Granie w Aeternus daje mi olbrzymią satysfakcję i jest spełnieniem moich ambicji. Tworzę i gram dark metal dla siebie i tej garstki maniaków wiernych Aeternus przez te wszystkie lata. Pieniądze mnie nie interesują - one nie są dla mnie celem samym w sobie, a jedynie środkiem. Jeśli grałbym dla pieniędzy to zapewne skończył bym moją muzyczną "karierę" już wiele lat temu, bo kasa z Aeternus jest żadna! Powiem więcej, wielokrotnie muszę dopłacać to tego interesu z własnej kieszeni... Jestem muzykiem, tworzę ekstremalną muzę, gram na gitarze i śpiewam - to są rzeczy w, których jestem dobry i im poświęciłem swoje życie. Nie jestem Ci wstanie powiedzieć dlaczego Aeternus nie jest sławniejszą, bardziej popularną kapelą niż jest obecnie. Przynajmniej nie jesteśmy totalnie nieznani - to lepsze niż nic...

Mieszkasz w Bergen. To z pewnością najważniejsze miasto dla norweskiego black metalu. Wszakże tylu black metalowych muzyków tam mieszkało i mieszka nadal. Można by rzec, że to kultowe miasto. Varg Vikernes również tam mieszkał (zanim trafił do pierdla za "samoobronę" haha - przyp. Goatlord). Znałeś go osobiście? Co myślisz o jego osobie i muzie jaką grał?

Nie znam Varga i nigdy go nie znałem. Nie lubię jego muzyki i kompletnie nie obchodzi mnie to co się z nim teraz dzieje (no to sobie pogadaliśmy... - przyp. Goatlord).

Quorthon jest martwy. Twój komentarz na ten temat...

Cóż mogę powiedzieć? Wielka tragedia. To bardzo smutny rok dla światowego metalu. Odszedł z tego świata wielki artysta i muzyk. Wielka szkoda. Hail the Dead King of Metal!

Jakie masz plany na przyszłość z Aeternus?

Przede wszystkim chcemy jak najszybciej skończyć nagrania nowego albumu. Potem miksy, mastering, opracowanie szaty graficznej - czyli wszystko co jest związane z wydaniem nowej płyty, którą jak wcześniej wspomniałem mamy w planach wydać na początku przyszłego roku. Wtedy jak będziemy mieli szczęście to może uda nam się zagrać kilka koncertów w Norwegii i reszcie Europy.

Wpadniecie do Polski?

Trudno teraz powiedzieć, ale nigdy nie mów nigdy hehe. Być może nam się uda zawitać do Twojego kraju. Bardzo byśmy chcieli (taaa, tak wszyscy mówią, a jakoś nikt nie przyjeżdża - przyp. Goatlord).

Dobra czas kończyć Ares. Chcesz coś dodać?

Dzięki za wywiad. Sprawdźcie nowy album jak wyjdzie, zapewniam was, że warto! To będzie morderczy strzał w mordę! (ciekawe czy możemy spodziewać takiej tuby jaką sprzedał Danny z North Side Kings "pięknemu" Danzingowi haha - przyp. Goatlord). Czysty i okrutny Dark Metal w najlepszym wykonaniu. Strzeżcie się!

Poniższy wywiad pochodzi z lipca ubiegłego roku i pierwotnie miał się ukazać na łamach ostatecznie niewydajnego #2 Arcanum'zine.

Goatlord
2005-04-21

Aktualizacja

01 MAJ / MAY 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


SYMBOLICAL
Allegroy of Death


REINFECTION
Breeding Hate/a>

TENEBRIS
Legendarna


MENTOR
Cults, Crypts and Corpses


PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...


LILLA VENEDA
Lilla Veneda


DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe


LECTERN
Deheadment for Betrayal


TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż


ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.