Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
03.05 EASTERN UHOLY FRONT

04.05 EASTERN UHOLY FRONT

05.05 EASTERN UHOLY FRONT

>
11.05 POSTCARDS FROM ARKHAM

18.05 GRABAK, INVOKER, C-4

31.05 ECHO EXPERIMENT

31.05 BLACK NIGHT BY MARA VOL.4

01/02.06 ZABOBONY OGNIEM MALOWANE

07.06 THRASH ATTACK #34br>
15.06 5 URODZINY NECRO CREW

12.10 GOD BE GONE NOW III

29-30.11 FOAD FEST 3

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

WHITE CROW

Zespołów pokroju White Crow nie znajdziecie w polskim podziemiu sporo, nie dysponuje także nimi scena oficjalna, więc pierwszy powód, dla którego warto przeczytać ten wywiad jest już oczywisty. A inne powody? Tych z pewnością nie brakuje, że wspomnę chociażby o niedawno wydanej ciekawej płycie debiutanckiej, którą zespół wydał sumptem własnym. Poświęcają się chłopaki, to widać gołym okiem i dobrze by było, gdyby te wysiłki zostały dostrzeżone, gdyż "Creatio ex Nihilo" to kawał fajowej muzyczki... Moje wątpliwości rozwiewał w precyzyjny bardzo sposób gitarzysta oraz drugi wokalista WhC - Wojciech Piłat.

Witajcie na łamach NBC zine po raz pierwszy! Opowiedzcie może co nieco o sobie, skąd się wzięła idea założenia zespołu, jakie persony zasilają skład White Crow i tak dalej. Wiem, że to zbyt sztampowe pytanie jak na początek, ale chciałbym byście tym samym zareklamowali swoją muzykę, ponieważ znajda się tacy, co to was oszczerstwami zaczną obrzucać, a przecież niesłusznie...

Miło nam móc zaprezentować się w jednym z najstarszych polskich muzycznych zine'ów internetowych! Nasz zespół powstał dość dawno temu, bo w 1998 r., w międzyczasie przeszedł jednak wiele dramatycznych wzlotów i upadków, podczas których przewinęło się przez niego wielu muzyków. White Crow założyliśmy w Lublinie i tam też działaliśmy przez większość czasu. Od października zeszłego roku przenieśliśmy się jednak na stałe do Warszawy. Z pierwotnego składu pozostali obecnie jedynie perkusista Alek Jankiewicz, no i ja na gitarze, od ponad dwóch lat śpiewa z nami Maciek Klasiński, zaś bardzo niedawno dołączyli do zespołu basista Remek Górecki i klawiszowiec Paweł Penksa. Co do rodzaju granej przez nas muzyki, to przyznam się, że zawsze mam kłopot z odpowiedzią na to pytanie (śmiech) Myślę jednak, że można ją określić jako mieszankę melodyjnego hard rocka i heavy metalu ze sporymi progresywnymi naleciałościami. Kilka tygodni temu udało nam się wreszcie zakończyć trwającą 3 lata pracę nad własnoręcznie przez nas wydanym debiutanckim albumem "Creatio ex Nihilo", no i wreszcie możemy dumnie prezentować krążek światu, co też niniejszym czynimy! (śmiech)

Ty Wojtku miałeś już wcześniej styczność z muzyką, czego dowód mamy w postaci Twojej solowej płyty, którą obszernie opisał i dogłębnie przeanalizował jakiś czas temu jeden z naszych recenzentów. Masz jakiś swój patent na muzykę czy to po prostu taki konglomerat tego, co wywarło na Ciebie największy wpływ?

Zawsze starałem się słuchać tak wiele muzyki i tak bardzo zróżnicowanej, jak tylko się dało. Myślę, że wiele pozycji w mojej kolekcji płyt mogłoby Cię nieźle zaskoczyć (śmiech) I wydaje mi się, że wiele z tych rzeczy ma jakiś mniejszy lub większy wpływ na to, co uda mi się stworzyć. W przypadku zespołu dochodzą jeszcze gusta pozostałych jego członków, a jako że chyba wszyscy jesteśmy mocno otwarci w tej kwestii, a jednocześnie każdy z nas ma jakichś swoich faworytów, to wszystko to w jakiś sposób się miesza i ta "mieszanka" składa się na styl White Crow.

Nie wystarczył Ci jednak projekt solowy i postanowiłeś założyć zespół. Jaka była tego geneza? Czy projekt istniał równolegle z WhC czy może po skompletowaniu składu zakończyłeś etap 'samotnych poszukiwań'?

To nie do końca tak. To White Crow powstało pierwsze, był to pierwszy zespół w którym grałem i, choć różnie w międzyczasie bywało, to - jak widać - wciąż jestem mu wierny. W pewnym momencie jednak, gdzieś około 2000 r. sytuacja w zespole dość mocno się skomplikowała, byliśmy właściwie o krok od zakończenia wspólnego grania, a na pewno działalność została wtedy na dobrą sprawę zawieszona. Cała ta smutna sytuacja zaczęła się przedłużać, a ponieważ na boku przybywało mi sporo nowych muzycznych pomysłów, postanowiłem coś z tym zrobić na własną rękę. I tak właśnie powstało instrumentalne "Crowless Creations", właściwie demo, które rozrosło się podczas nagrywania do dziesięciu kawałków. Zacząłem je rozsyłać po świecie i, wbrew moim obawom, spotkało się ono z całkiem niezłym przyjęciem. W ten sam sposób powstały więc później następne EP-ki: "Riddles of personality" i "Under a blackened sky". Na razie jednak nie planuję pracy nad następnymi takimi produkcjami. White Crow znów wraca do dobrej formy i chciałbym się skupić na pracy nad nowym materiałem zespołu.

Podobają mi się Wasze propozycje aranżacyjne, co ciekawe nie boicie się tworzenia muzycznych hybryd, na co "Creatio ex Nihilo" jest dobitnym dowodem. Mówiąc najprościej ubraliście klasyczny heavy metal wymieszany z hard rockiem w progresywne fatałaszki i muszę przyznać, że wyszła z tego całkiem strawna mieszanka. Jak myślisz do kogo traficie ze swoją muzyką? Czy w dobie death metalowego łomotu docierają do Was sygnały od jednostek przejawiających zainteresowania takimi dźwiękami?

Płytę dopiero zaczęliśmy pokazywać światu, jesteśmy wciąż na etapie rozsyłania jej gdzie się da. Chyba wciąż nie możemy uwierzyć, że udało się nam ją skończyć! (śmiech) Muszę jednak przyznać, że o dziwo udało się nam już usłyszeć sporo pozytywnych słów na jej temat, czego zresztą najlepszym dowodem jest recenzja w waszym zine'ie. Zdaję sobie sprawę, że nie dość, że jest to muzyka rockowo-metalowa, która obecnie niestety nie należy do najpopularniejszych, to jeszcze nie jest to najpopularniejsza odmiana metalu. Mam jednak nadzieję, że znajdą się ludzie, do których nasza muzyka w jakiś sposób przemówi. Zaręczam, że słuchając "Creatio ex Nihilo", dostajecie 100% White Crow i tego, co nam naprawdę gra w duszy.

Może to i marginalny aspekt, ale trudno przejść koło niego obojętnie - oprawa graficzna robi piorunujące wrażenie. Nie jest to może obrazek na miarę Sundina, ale cała warstwa graficzna debiutu stoi na zaskakująco wysokim poziomie. Długo szukaliście odpowiedniej osoby, która podjęła by się tego zadania?

Odpowiednią osobą okazała się już pierwsza osoba, do której się z tym zwróciliśmy! Przemek Warszawski to dobry znajomy naszego wokalisty Maćka, a przy tym osoba która naprawdę zna się na rzeczy. Wiesz, to było niesamowite. Daliśmy mu całkowicie wolną rękę, jeżeli chodzi o projekt całości - chcieliśmy jedynie, żeby wykorzystał w nim motyw białego kruka, dostał też roboczą kopię płyty, żeby poczuć jej klimat. Siadł więc do komputera i w parę godzin, może nawet mniej, przygotował wstępny projekt. Przysłał go nam, a kiedy go zobaczyłem... to po prostu usiadłem z wrażenia! Jak zresztą reszta chłopaków. To było zupełnie inne od tego, czego spodziewałem się zobaczyć! Ale jednocześnie to było dokładnie TO, czego było trzeba! Nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Tak więc pełen szacunek dla Przemka, no i myślę, ze nie jest to ostatnia okładka, jaką nam przygotuje! (śmiech)

Sprawa brzmienia także przedstawia się intrygująco. Zrealizowaliście album za własne pieniądze, a brzmi on tak jakby jakiś moloch pokroju SPV wyłożył nań kupę kasiory. Pewnie wymagało to sporo wyrzeczeń z Waszej strony? No i zdradź, gdzie ten album zarejestrowaliście.

Fakt, przez małe niedopatrzenie ta informacja nie znalazła się na okładce. Podstawowe ślady - bębny, bas, gitary rytmiczne - zarejestrowaliśmy w lubelskim Killsound Studio, należącym do naszego dobrego znajomego Mariusza Killiana, który może Ci być skądinąd znany jako perkusista i lider zespołu Convent. Za brzmienie po części może być odpowiedzialny fakt, że nie używaliśmy do tego żadnego komputera, nagrywaliśmy na analogowy magnetofon taśmowy, używając jedynie analogowych efektów. Utrudniło to nieco nagrywanie, zmuszając nas do perfekcyjnej dbałości o każdy szczegół już na etapie rejestracji, ale stwierdziliśmy, że tak będzie najlepiej dla naszej muzyki - a jednocześnie zupełnie inaczej, niż robią wszyscy (śmiech). Na temat nagrywania przez zespół White Crow debiutanckiej płyty można by napisać książkę i byłby to chyba niezły thriller! Z powodów muzycznych i pozamuzycznych trzykrotnie rozpoczynaliśmy nagrywanie w Killsound od nowa, zresztą za każdym razem w innym składzie - i za każdym razem wyrzucając do kosza poprzedni projekt w mocno zaawansowanym stanie. W końcu z różnych względów postanowiliśmy kontynuować nagrywanie w tzw. Pontius Dungeon Studio (r) - innymi słowy moim małym domowym studiu nagraniowym, gdzie nagrane zostały wokale, klawisze i większość solówek gitarowych. Tam też zmiksowałem i zmasterowałem płytę, co zresztą ze względu na skromne możliwości sprzętowe zabrało mi upiorne 2,5 miesiąca ciężkiej pracy. Zaręczam, że nikt z ludzi, którzy słyszeli o tym, że nagrywamy płytę, łącznie z nami samymi nie wierzył, że kiedykolwiek uda nam się ją nagrać (śmiech) Kosztowało nas to sporo pieniędzy i niewyobrażalną ilość ciężkiej pracy - i wierz mi, już tylko z tego powodu jestem "Creatio ex Nihilo" naprawdę dumny.

Jak myślisz, co mobilizuje muzyków do kultywowania tradycji gatunku? Może najłatwiej będziesz mógł to wytłumaczyć na własnym przykładzie, co? Czy to w ogóle możliwe, że takie granie mogłoby odejść całkowicie w zapomnienie? Ostatnio mamy do czynienia z takim renesansem klasyczności, ale kto wie co przyniosą następne lata...

Wydaje mi się, że pewne zespoły rockowe i metalowe już stały się i zawsze będą wieczne. I zawsze gdy jakiś chłopak chwyci po raz pierwszy za gitarę, będzie chciał zagrać, jak Jimmy Page, czy James Hetfield (śmiech) Stąd jestem dziwnie spokojny jeżeli chodzi o takie granie, nawet jeżeli taka muzyka nigdy więcej nie osiągnie takiej popularności, jak jeszcze 20 lat temu. Popatrz np. na bluesa, muzę dużo starszą od rocka - co jakiś czas regularnie ogłasza się jej koniec, a jednak ona trwa i będzie trwać zawsze. Zupełnie inna sprawa jednak z bezkrytycznym ściąganiem z klasycznych kapel, a inspirowaniem się nimi i próbami tworzenia na ich bazie czegoś nowego.

Przyznam się, że ja z klasyką jestem na bakier, gdyż nie przemawia ona do mnie w taki sposób jak inne, nowsze gatunki. Jestem jednak w stanie wyłowić i docenić coś więcej niż kapele zżynającą bezczelnie z "Dziewicy" czy innych "Judaszów". W końcu dobrze wiedzieć, że komuś chce się coś jednak pokombinować, a nie grać na jedno kopyto...

Sądzę, że każdy ma jakieś muzyczne korzenie, jakąś bazę inspiracji i pierwszych doświadczeń. Wszystko to cały czas siedzi w człowieku, na tym też w jakiś sposób się bazuje. Jeżeli o mnie chodzi, to pierwszym zespołem, w którym się po prostu zakochałem i którego dyskografię znałem na pamięć, było Led Zeppelin. Niedługo potem pojawiło się Deep Purple, Judas Priest, trochę Megadeth, a jeszcze później stałem się maniakalnym fanem Dream Theater, zresztą kiedy jeszcze ten zespół nie był zbyt znany w naszym kraju. Wszystko to, a także bardzo wiele innych kapel starszych i nowszych, które były po drodze, zostawiło jakiś tam wpływ i na pewno można się tego doszukać w naszej muzyce. Cała sztuka w tym, by udało się pociągnąć to w jakiś sposób dalej i na bazie tego stworzyć coś oryginalnego. By - mając świadomość tego, co było w muzyce kiedyś i jest teraz - wciąż patrzeć w przyszłość. Nie wiem, czy kiedykolwiek nam się to w pełni uda, ale mogę w imieniu swoim i chłopaków z zespołu obiecać, że będziemy się starali (śmiech)

Nie obawialiście się wykorzystać tak wysokich rejestrów na albumie bądź co bądź progresywnym? Czasem bliżej WhC do Kinga Diamonda... Co sądzisz o manierze Maćka? Ja osobiście nie przepadam za wysokimi wokalami i wolę bardziej czysty, ale niski śpiew na wzór chociażby Dan'a Swano (Nightingale, Edge of Sanity), ale Maćka i Ciebie w tle słucha mi się całkiem przyjemnie;)

Przyznam, że od zawsze piętą achillesową White Crow byli bądź wokaliści, bądź ich brak. Nie mogło być jednak inaczej, jeżeli główni kompozytorzy w zespole wychowali się na śpiewie Iana Gillana, Roba Halforda i Jamesa LaBrie (śmiech). Kiedy Maciek pojawił się w zespole, zastępując poprzedniego wokalistę Michała Drabarka, zespół był już w trakcie nagrywania płyty i partie wokalne były wcześniej przygotowane. Tylko kilka utworów zostało w jakimś stopniu przearanżowanych pod jego głos. Już choćby z tego powodu nie miał łatwego zadania, sam zaś wokal rejestrowany był w naprawdę mocno prowizorycznych warunkach. Maciek dał jednak rade. Nagrał wszystkie swoje partie podczas pewnego zwariowanego tygodnia w sierpniu zeszłego roku w moim domowym studio i jednym z większych osiągnięć naszej wspólnej współpracy jest fakt, że nie pozabijaliśmy się wtedy wzajemnie! (śmiech). Pracowaliśmy wtedy po 12-13 godzin na dobę, o najdziwniejszych porach dnia i nocy i nie bardzo zresztą wiem, jakim cudem jego gardło to zniosło... A Maciek przez prawie rok, jaki minął od rejestracji wokali na "Creatio..." naprawdę ostro pracował i nadal pracuje nad swoim głosem, sporo uwagi poświęcamy też harmoniom wokalnym - aranżacji i wykonaniu, zwłaszcza w nowych utworach. Także myślę, że wokalnie White Crow jeszcze niejeden raz Was zaskoczy.

Muszę jednocześnie przyznać, że te przeróżne nakładki, przestery, z których skorzystaliście każą spoglądać na zespół, jako twór jak najbardziej przyszłościowy, nie obawiający się nowych technologii... Oddajecie hołd klasyce, ale jednocześnie robicie krok do przodu - to bardzo dobrze rokuje na przyszłość...

Bardzo się cieszę, że tak uważasz. Chciałbym, żeby udało się nam w pełni wypracować nasze własne odróżnialne brzmienie - a żeby to osiągnąć, nie boimy się korzystać z najdziwniejszych nawet inspiracji. I oby tak było zawsze.

Bardzo spodobało mi się także wykorzystanie klawiszy. Zwłaszcza te wszystkie fragmenty wzorowane na kultowych hammond'ach, ale również subtelne podkłady, budujące odpowiedni nastrój. Te wszystkie elementy są zasługą gościnnie Wam pomagającego Piotra Kowalczyka. Skąd go wytrzasnęliście i co to za persona?

Piotrek to mój dobry kolega, a oprócz tego - czego może akurat nie słychać na płycie - świetny pianista jazzowy, z którym grałem kiedyś w duecie akustycznym - graliśmy standardy jazzowe, głównie swing (serio!). Co do klawiszy na płycie, to pojawiły się dopiero, gdy materiał był już w całości zaaranżowany, a większość partii zarejestrowana. Spora zasługa Piotrka w tym, że udało się nam wpasować je w istniejące aranże w taki sposób, by inteligentnie wspomagały całość. Piotrek, jako rasowy jazzman, odmówił przyjęcia posady etatowego klawiszowca w heavy-metalowym zespole White Crow (śmiech). Jednak dosłownie przed kilkoma dniami dołączył do nas nasz najświeższy nabytek Paweł Penksa. Sadząc z tego, co wyprawia na próbach, jest bardzo prawdopodobne, że w nowym materiale klawisze będą odgrywać większą rolę. A już na pewno nie zabraknie hammonda! Na pewno jednak nie zapomnimy jak po metalowemu przyłoić! (śmiech)

Właściwie dlaczego nazwaliście się White Crow? Nazwa brzmi intrygująco i enigmatycznie, a jej znaczenie wydaje się mieć symboliczny wydźwięk. Jak bardzo minąłem się z prawdą?

Biały kruk, jak wiadomo, symbolizuje coś unikalnego, niespotykanego na co dzień w naszej szarej zazwyczaj rzeczywistości. I takim zespołem zawsze chcieliśmy być - od momentu, kiedy mając po 17-18 lat zakładaliśmy zespół. Zawsze marzyliśmy, żeby nasza muzyka była właśnie taka - intrygująca, niebanalna i jedyna w swoim rodzaju. A tak zupełnie przy okazji chciałem poinformować wszystkich, że prawidłowy skrót tej nazwy to WhC!!! (śmiech) (skoro się upierasz, to czemu nie, ale dziwię się Wam, że zrezygnowaliście z pieszczotliwego WC, haha - dop.kaReL)

Dlaczego Wasz wybór padł akurat na łaciński zwrot 'creatio ex nihilo'? Czyżby nie było innych terminów na związanie zawartości krążka niż ten oblatany w metalowym światku slogan?

Cóż, prawdę mówiąc nie wiedziałem, że jest on aż tak oblatany (śmiech) A gdy zastanawialiśmy się nad tytułem płyty, kierowaliśmy się raczej jego bezpośrednim znaczeniem - "stworzone z niczego" - chyba dopiero później pojawił się pomysł, żeby było to po łacinie. Myślę, że tytuł świetnie oddaje nasze heroiczne wysiłki, by wreszcie zakończyć epos tragiczny pt. nagrywanie i wydawanie przez nas płyty (śmiech). Na marginesie wspomnę, że od dawna mieliśmy gotowy niezły, wymyślony przez jednego z przyjaciół zespołu, roboczy tytuł, co do którego byliśmy właściwie pewni, że zostanie użyty. Po przesłuchaniu zmiksowanego krążka stwierdziliśmy jednak, że "Creatio ex Nihilo" lepiej pasuje do muzyki na nim zawartej. Nie zdradzę wcześniejszego pomysłu, gdyż jest całkiem niezły i może jeszcze kiedyś go gdzieś wykorzystamy! Choć z drugiej strony pasował chyba tylko na debiut.

Czego możemy się spodziewać po Twoim zespole w najbliższym czasie? Będziecie walczyć o jakiś kontrakt czy może wstrzymacie się z tym do następnej produkcji? Moim zdaniem powinniście być dla niejednej wytwórni smakowitym kąskiem, na którym można przy okazji zarobić parę groszy. Płyta nagrana, profesjonalnie wydana, wystarczy wkleić logo jakiegoś potentata i porozwozić po muzycznych, prawda?

Jak wspominałem wcześniej dopiero rozpoczynamy zakrojone na szerszą skalę poszukiwania. Cały czas rozsyłamy materiał w najróżniejsze miejsca, także do wytwórni nagraniowych. Jesteśmy w pełni otwarci na wszelkie propozycje w tej kwestii! Nie da się ukryć, że profesjonalny kontrakt ułatwił by wiele spraw, które w obecnej chwili są wyłącznie na naszych głowach, a także otworzył by także wiele drzwi, które obecnie pozostają dla nas zamknięte. Na razie jednak chyba trochę za wcześnie, by o tym mówić. "Creatio..." jest gotowe i będzie promowane na razie w takiej postaci, w jakiej jest, a my rozpoczęliśmy już pracę nad tworzeniem następnego materiału. Jest wiele nowych pomysłów tak muzycznych, jak i pozamuzycznych, co do następnej produkcji i na pewno zrobimy wszystko, żeby je zrealizować. A jeżeli do tego jakaś poważna firma zainteresuje naszą muzyką i zaoferuje współpracę, to tym lepiej.

Porozmawiajmy na luźniejsze tematy. Jaki jest Wojciech Piłat w zespole, a jaki prywatnie? W zespole jesteś despotą, czy może White Crow to demokratyczna kapela?

Hm, staram się unikać despotyzmu. Może dlatego, że wszyscy mi go zarzucają (śmiech). A poważnie, myślę że nasza siła jako zespołu tkwi w tym, że White Crow to pięć różnych osobowości, z których każda jest w stanie wnieść coś interesującego do naszej muzyki. Choć od bardzo niedawna gramy w obecnym składzie, to muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolony i chciałbym, żeby obecny stan personalny trwał jak najdłużej. Na próbach dzieją się coraz ciekawsze rzeczy i byłoby głupotą i grzechem krępować te siły twórcze w jakikolwiek sposób. Wszyscy na szczęście bardzo poważnie traktujemy to, co robimy w zespole i dopóki tak będzie, nie ma potrzeby stosować dyktatorskich metod.

Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć White Crow na żywo? Dużo w ogóle koncertujecie? Jak taka formuła muzyczna jaką prezentujecie wypada w scenicznym żywiole? Z kim grało się Wam do tej pory najlepiej?

Kiedyś koncertowaliśmy całkiem sporo, a teraz, kiedy po roku przerwy zespół jest znów w pełnym składzie, mamy zamiar koncertować jak najczęściej i gdzie tylko się da. Być może Cię to zdziwi, ale zaręczam, że potrafimy zrobić naprawdę niezły show! I nie jest to tylko moja opinia. Na szczęście nie narzekamy na braki sprzętowe, a nasz frontman Maciek to prawdziwe zwierzę sceniczne - kto nie wierzy, niech koniecznie wybierze się na nasz koncert! A korzystając z okazji chciałbym ogłosić, że jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje koncertów, a wszelkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt - namiary są na naszej stronie internetowej pod adresem www.whitecrow.prv.pl .

Dzięki za odpowiedzi. Życzę sukcesów na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Na koniec proszę o kilka słów podsumowania. Można dziękować (w tym wypadku to nawet trzeba;), a także pozdrawiać, opierdzielać;)

Dzięki za wywiad, zwłaszcza za niebanalne pytania "ojca redaktora", dziękuję też za wszystkie wyrazy wsparcia, jakie usłyszeliśmy w ostatnim czasie, po wydaniu "Creatio ex Nihilo". Co do pozdrowień, to pewnie wszystkie nie zmieściły by się na Waszej stronie, więc chciałem tylko gorąco zaprosić wszystkich - tych, którzy wiedzą i tych, co nie mają pojęcia cóż to za zwierz to całe White Crow - na nasze koncerty, na których na pewno damy z siebie wszystko! A zamiast opierdzielania może powiem tylko, że od bardzo dawna nie byłem tak pełen optymizmu jeżeli chodzi o zespół. White Crow nigdy nie był tak mocny, jak teraz, a będzie jeszcze lepiej. "Creatio Ex Nihilo" to olbrzymi, ale tylko pierwszy krok w dobrym kierunku. Wierzę, że już niedługo naprawdę Was zadziwimy. Dajcie nam tylko trochę czasu!

kaReL
2005-06-21

Aktualizacja

01 MAJ / MAY 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


SYMBOLICAL
Allegroy of Death


REINFECTION
Breeding Hate/a>

TENEBRIS
Legendarna


MENTOR
Cults, Crypts and Corpses


PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...


LILLA VENEDA
Lilla Veneda


DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe


LECTERN
Deheadment for Betrayal


TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż


ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.