Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
28.11 SPELLCRYING MECHANISM TOUR

29-30.11 FOAD FEST 3

07.12 EAST GRIND ATTACK VIII

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

OUTRE

wstęp, lorem ipsum, Damian Igielski, szatan, bla bla bla, Outre, pożeracze kotów, Ghost Chants ;)

Cześć, jak to jest być w tak młodej kapeli i żyć ze świadomością, że na nowy album czekała całkiem spora rzesza fanów? Chyba nie spodziewałeś się takiego obrotu spraw nagrywając wówczas niepozorną (a dziś ogromnie pożądaną, choć już dawno wyprzedaną) EP "Tranquility"?

Fakt, nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie uda nam się osiągnąć cokolwiek, ale tworząc nowy zespół zawsze stawiasz sobie jakiś cel, muzyczny, rozwojowy czy jakikolwiek inny. Po Splitcie z Thaw zaczęliśmy już pracować nad debiutem w pełnym składzie i nie zamierzaliśmy, siłą rzeczy i według ustalonych celów, nagrać płyty słabej.

Czym dla Ciebie był w tamtym okresie ten pierwszy materiał? Badaniem nowego gruntu, poszukiwaniem nowych wyzwań, eksperymentem? No bo powiedz, czy już wtedy planowaliście ciągnąć to dalej w formie regularnego zespołu czy może postanowiliście poczekać i sprawdzić jak zaproponowana formuła muzyczna przyjmie się wśród ludzi?

"Tranquility" było dla mnie wentylem bezpieczeństwa - to był dokładnie taki materiał jakiego chciałem słuchać w tamtym okresie. Podszedłem do tego metodą DIY żeby od początku do końca nad wszystkim panować, mowa również o sprzedaży, wysyłce i innych zajmujących czas didaskaliach. Początkowo to miał być tylko jednorazowy projekt, krótka EPka żeby się wyszaleć, ale gdzieś na etapie nagrywania doszliśmy do wniosku z Andrzejem, że fajnie byłoby to przerobić na 'normalnie' działający zespół.

No właśnie, dochodzimy do momentu kiedy Outre ze studyjnego projektu staje się pełnoprawnym zespołem, któremu niestraszne są również występy live. Ciężko było znaleźć odpowiednich muzyków czujących podobne klimaty? W sumie to Kraków, więc zapewne piłka była szybka...

Wbrew pozorom, lokalizacja była tutaj bardziej przeszkodą, niż udogodnieniem. W każdym mieście masz ograniczoną ilość muzyków, którzy chcą grać akurat taką muzykę, a nie inną. Paradoksalnie bardzo dużym problemem było znalezienie gitarzysty, w tym środowisku jest bardzo dużo mędrców, co doskonale widać na stronach i grupach poświęconych sprzętom muzycznym. Po paru zmianach, skład jest teraz ustabilizowany z wyjątkiem stałego wokalisty, za którym sukcesywnie się rozglądamy.

W dość krótkim czasie Outre osiągnęło status zespołu poważanego, z którym należy się liczyć. To niezbyt częsty obrazek - Wam ta sztuka się jednak udała. W czym tkwi sekret tak błyskawicznego zadomowienia się na scenie? Dodajmy tylko, że wszystko stało się faktem, zanim na jaw wyszła działalność niejakiej Loży, która jak wiadomo lobbuje lojalnych artystów a niepokornych czy buńczucznych spycha ze skarpy kariery w otchłań i wpędza w czarną rozpacz ;)

Nie ma tutaj sekretu - poważni ludzie mają poważny status, te czy inne grupy nie maja na to żadnego wpływu.

Co takiego (poza personalnego, do tego jeszcze wrócimy) miało największy wpływ na kierunek (wg mnie bardziej radykalny) obrany przez zespół? Umówmy się, zestawiając ze sobą pierwszą EPkę oraz debiut "Ghost Chants" pewnie mało kto by postawił na to, że nagrał je ten sam zespół. Na dodatek gdzieś po środku dochodzi do tego wszystkiego epizod, gdzie byliście wyraźnie zafascynowani również post-metalowymi klimatami ("Kether").

Radykalizacja w muzyce jest dla mnie bardzo naturalnym kierunkiem rozwoju, postanowiłem odejść od eksperymentów po to żeby pozostało samo meritum, esencja tego jak widzę współczesny black metal. Rzeczywiście, po drodze mieliśmy mały romans z post-metalem, ale na splicie z Thaw znajdują się również bardzo 'tradycyjne' numery black metalowe. Być może w ogólnym odbiorze są one słabsze od tych post'owych dlatego rzadko się je wymienia, ale cała suita Garden brzmi moim zdaniem jak coś co w naturalny sposób musiało przekształcić się w "Ghost Chants".

Split z Thaw - wówczas już pierwszorzędną kapelą pchającą cały ten rodzimy (ale i nie tylko!) black metalowy kram ku nowemu - raczej nie okazał się pomocny w rozpropagowaniu nazwy Outre, wszak to tylko kaseta (większość młodych fanów musi się posiłkować wikipedią szukając informacji o tym nośniku) a w dodatku wydana w dość ścisłym nakładzie. Co więc stało za tym wydawnictwem? No i co sądzisz o zawartości drugiej strony kasety? :)

Dostaliśmy propozycje nagrania splitu od Piotrka z Third Eye Temple, który wówczas blisko współpracował z Thaw i przystaliśmy na nią. To był dobry pomysł, bo dzięki temu duża część naszych pomysłów została zarejestrowana i ówczesny stan zespołu został w jakiś sposób udokumentowany. Z naszej części jestem zadowolony, ale słychać bardzo wyraźnie, że podejście DIY, które próbowaliśmy ciągnąć od "Tranquility" już nie bardzo sprawdzało się jeśli chodzi o materiał ze splitu. Lubię Thaw, po wyczyszczeniu głowicy w decku ich strona kasety wielokrotnie się u mnie przewijała.

Większość już straciła nadzieję na nowy, pełny album sygnowany waszym logiem aż tu nagle w ostatnim kwartale 2014 roku gruchnęła wiadomość o zapowiadanym na kolejny rok debiucie. Przyznam, że i ja poczułem miłe mrowienie w okolicy anusa, bo już wtedy było wiadome, że Outre będzie kontynuowało dobrą passę polskiego black metalu. No i tu dochodzimy do sedna: jak oceniasz kondycję krajowej sceny? Czy rzeczywiście można powiedzieć, że wyrastamy na potęgę starając się pchnąć ten gatunek na nowe tory jednocześnie negując dotychczasową obiegową opinię jakoby Polska death metalem stała?

Moim zdaniem polska scena black metalowa jest w najlepszej kondycji od lat; mamy wiele zespołów, które powoli acz skutecznie przebijają się do większej niż lokalna świadomości muzycznej. Na dodatek rok 2015 jest wyjątkowo mocny, bo dostaliśmy nowe płyty od Mgły, Infernal War i Blaze of Perdition - jestem więcej niż pewien, że te wydawnictwa nie będą pomijane w różnych międzynarodowych podsumowaniach roku. Czy pchamy ten gatunek na nowe tory to jest kwestia dyskusyjna. Im starszy jestem tym mniej widzę powodów do innowacyjności za wszelką cenę; wolę posłuchać dobrze nagranego i napisanego materiału niż alternatywnego pitolenia i spustów nad jakimś bliżej nieokreślonym konceptem. Patrząc pod względem innowacyjności to jednak te bardziej 'zachowawcze' materiały punktują u mnie najwyżej. Mgła dalej gra jak Mgła, nie ma tam długich wstawek granych na dudach, dziwnych wartości metrycznych i damskiego wokalu, goście są konsekwentni i doskonale robią to w czym czują się dobrze. To wydaje mi się siłą polskiej sceny.

Recenzje "Ghost Chans" są praktycznie pozytywne: od umiarkowanie pochlebnych do niemalże hymnów pochwalnych (osobiście wkręcałem się w ten materiał stosunkowo długo zazdroszcząc pozostałym koleżankom i kolegom redaktorom tak szybkiego przyswojenia "Ghost Chants" ;) Pomimo tego pojawiają się często porównania do zachodnich marek takich jak Mayhem (to akurat rozumiem, ze względu na manieryczne odloty wokalisty) czy Deathspell Omega. Zgadzasz się z nimi? Przyznajesz do inspiracji? A może to tylko kolejny przystanek do osiągnięcia przez Outre muzycznego indywiduum?

Porównania są naturalne i nie da się ich uniknąć. Niektóre mile łechcą, nad zasadnością innych wciąż się zastanawiam - głównie tych porównujących nas do Behemoth albo Vader. Inspiracje pochodzą z różnych stron, ale chciałbym móc nieszczerze powiedzieć, że inspirują mnie głównie holenderskie obrazy, poezja i szum strumyków w lasach białej Europy, jednak? inspiruje mnie głównie muzyka. Nie tylko metalowa, nie tylko black metal, ale jednak muzyka, więc skojarzenia z tym czy innym artystą są jak najbardziej na miejscu i nie obrażam się jak ktoś znajduje inne zespoły w muzyce na "Ghost Chants". Każda płyta Outre będzie 'tylko' przystankiem na drodze zespołu - jeśli nie będę miał już absolutnie nic nowego do powiedzenia to przestanę nagrywać płyty i skupię się na czymś innym. Np. systemach rozproszonych.

Na jakim etapie pisania nowego materiału byliście kiedy Wasz ówczesny wokalista Andrzej Nowak pożegnał się z posadą? Rozumiem, że takiego scenariusza mało kto się w zespole spodziewał, a mimo to, już po fakcie dokonanym raczej nie było po Was widać, żebyście spanikowali. Czy w momencie, w którym te zmiany zachodziły miałeś wątpliwości czy uda się dokończyć nowy materiał?

Podziękowaliśmy Andrzejowi w momencie rozpoczęcia sesji nagraniowej wokali, kiedy cała płyta była już napisana i nagrana. Wraz z jego odejściem, Marcin zaczął na nowo pisać wszystkie teksty. Nie było wątpliwości dotyczących samego ukończenia, a raczej dotrzymania terminów, które już wtedy były napięte - w końcu wszystkie instrumenty były już dawno nagrane, brakowało 'tylko' wokali. Sytuacja była mało komfortowa, ale tutaj nie było miejsca na panikę, trzeba było jak najszybciej rozwiązać ten problem. Ostatecznie udało się ogarnąć sprawę ze Stawroginem i wszystko wyszło jak należy.

Otóż to, ciężko nazwać udział Stawrogina w nagraniach "planem awaryjnym", bo skoro gość odpowiada za świetne wokale na najlepszym polskim black metalowym debiucie dekady ("Esperalem tkane" - przyp. k.), to chyba bardziej "szczęście w nieszczęściu". Jaka, z artystycznego punktu widzenia, jest wg Ciebie zasadnicza różnica między dotychczasowymi wokalistami Outre?

Rożnica jest ogromna praktycznie w każdym obszarze. Stawrogin idealnie wpasował się w koncepcje wokali, którą miałem jeszcze przed nagraniem "Tranquility"; ze swoją skalą i energią tchnął nowego ducha w ten album. Współpraca z nim była bardzo dobra, sam aranżował ścieżki i nagrywał wokale a potem podsyłał nam różne wersje rozwojowe. Poprawek było naprawdę niewiele.

Damian, jesteś w zespole od początku i popraw mnie, ale zdaje się masz monopol na to, co ukazuje się z logiem Outre. Wcześniej zaliczyłeś epizody w kapelach (Serpentia, Faeces) stylistycznie odbiegających od tego, co gracie teraz. Czy czujesz, że to co obecnie powstaje pod szyldem Outre to wreszcie "Twoja muzyka", Twoje klimaty?

Przede wszystkim w obu wymienionych zespołach nie miałem nic wspólnego z komponowaniem utworów. Do Serpentii i do Faeces dołączyłem w momencie gdy cały materiał był gotowy i potrzebowano gitarzysty do ogrywania go na żywo albo do zarejestrowania ścieżek w studio. To był w ogóle czas kiedy żyłem mokrym snem większości internetowych masturbatorów i utrzymywałem się tylko z grania muzyki. Oczywiście takie życie wymagało pewnych kompromisów? również stylistycznych. Dlatego po dość krótkim okresie bardzo się tym zmęczyłem i postanowiłem rozdzielić świat zawodowy od tego tzw. artystycznego. Stąd się wzięło Outre.

Dawniej black metal był postrzegany jako gatunek bardzo hermetyczny, nietolerujący wszelkich, nawet najdrobniejszych, odchyłek od kanonu. Tymczasem dziś sprawa ma się zgoła inaczej i wychodzi na to, że przez te wszystkie konserwatywne lata tkwiliśmy w błędzie. Okazuje się bowiem, że można w ramach tego gatunku pokusić się o przekraczanie kolejnych, nie tylko ekstremalnych, granic. Jak sądzisz, co można uznać za punkt zwrotny tego stanu rzeczy? Co się zmieniło - ludzka mentalność, szersza perspektywa na muzykę spowodowana dostępem do Internetu? Wciąż powstają kapele grające klasycznie, ale nie ma już tego scenicznego szczucia wszelkich odmieńców. No chyba, że faktycznie muzycznie prezentują gówniany poziom, ale takim to się zwyczajnie należy :)

Człowiek, ze swojej natury, jest istotą, która nie cierpi stagnacji. W przeciwnym wypadku dalej mieszkalibyśmy w jaskiniach i czekali aż piorun uderzy w jakieś drzewo, żeby upiec sobie mięso. Tak samo jest w przypadku black metalu, który naturalnie wyewoluował do różnych odmian, tego nie dało się zatrzymać, takie jest prawo natury. To, że ewoluował nie jest dla mnie niczym zaskakującym - bardziej ciekawe wydaje mi się to w co ewoluował. Przemiana Norweskiej sceny jest dla mnie niesamowita, ale to jest temat na jakieś opracowanie naukowe a nie na wywiad. Internet na pewno pomógł w tej ewolucji - nigdy wcześniej dobra kultury nie były tak powszechnie dostępne. Możemy bez problemu słuchać zespołów z drugiego krańca globu, które 20 lat temu na pewno umknęłyby naszej uwadze. Ciekawe jest również to, że w dobie internetu i globalizacji rozmaite trendy żyją coraz krócej? a wydawałoby się przecież, że skoro większa liczba ludzi coś afirmuje to powinno to żyć dłużej. To jest chyba temat dla socjologów.

Idąc tym tropem trzeba powiedzieć, że ten rok zapowiada się równie mocno. Sam wspomniałeś wcześniej o premierach nowych albumów Blaze of Perdition czy Infernal War. Wydawnictwa te nie pozwalają złapać oddechu, bowiem wszystko odbywa się na wysokich obrotach, że o poziomie nawet nie wspomnę. Jak czuliście się wymieniani jednym tchem, jako tegoroczne nadzieje, obok, bądź co bądź, bardziej doświadczonych artystów?

Czuję się z tym bardzo dobrze, skłamałbym gdybym powiedział, że recepcja mojej płyty jest mi zupełnie obojętna. Fajnie jest czytać, że wielu osobom bardzo się spodobała, fajnie jest być zapraszanym na koncerty i festiwale - wiadomo, że nie piszę muzyki z myślą o przyklasku i koleżeńskim poklepywaniu po plecach, ale sama świadomość, że są ludzie, którzy podzielają ze mną wizję black metalu jest bardzo budująca i motywuje do dalszej pracy.

Zapewne sam jako muzyk jesteś również fanem - masz takie płyty, których nie możesz się już doczekać?

Bardzo jestem ciekaw nowego materiału od Gorguts, wiadomo, że pracują już nad nową płytą a "Colored Sands" mnie po prostu zmiotła. Nowe Krallice spełniło wszystkie moje oczekiwania, chłopaki poszli krok dalej w stronę death metalu, ale wybornie się tego słucha. Ciekaw jestem również, w którą stronę pójdzie Svartidaudi. Czas pokaże.

Swój pierwszy materiał wypuściliście sami, kaseta ukazała się nakładem Third Eye Temple, tym czasem za debiutancki album odpowiada już kolektyw złożony z aż trzech różnych labeli (TET, Godz ov War czy Essential Purification Recs.). Skąd pomysł powierzenia spraw ludziom z zewnątrz? Nie czułeś się na siłach, żeby wydać samemu kolejne materiały?

Akurat kasetowej wersji "Tranquility" nie wydawało TET tylko greckie Metal Defiance Productions (pardon, mój błąd - dop.k). Z czasem okazało się, że robienie wszystkiego samemu w moim przypadku nie daje takich efektów jak wykorzystanie doświadczenia innych podmiotów. Czułem, że "Ghost Chants" zasługuje na jak najlepszą promocje i wydanie - takie, których sam nie byłbym w stanie ogarnąć. Kolektyw TET/GOW spisał się pod tym względem doskonale, mimo tego, że zjedli zęby na muzyce nie robią nic od sztancy. Do wszystkiego podchodzą jeszcze z zapałem i pomysłem a do tego posiadają zaplecze żeby pewne sprawy ogarnąć bardzo profesjonalnie. Polecam.

"Ghost Chants" ukazałoi się w kilku różnych formatach. Dwie wersje CD (regular i fantazyjne wydanie w drewnianym boxie) plus jest jeszcze kaseta i vinyl. Gdyby ktoś mi kilka lat temu powiedział, że w 2015 roku będzie się wydawało muzykę na kasetach magnetofonowych to bym go wyśmiał, tymczasem nośnik ten wyraźnie wraca do łask mimo, że nowych urządzeń odtwarzających ten format praktycznie nie ma. Jak sobie tłumaczysz ten fenomen? Czyżby nostalgia? :)

Pewnie i nostalgia, ale na pewno również fakt, że ludzie już zachłysnęli się nowinką techniczną w postaci muzyki cyfrowej i wrócili do analogowych nośników. Jest to dla mnie trochę dziwne, ponieważ w praktyce przenosi się muzykę na analogowy nośnik, która de facto jest nagrana cyfrowo, co jest swoistym paradoksem. Mogę to zrozumieć, bo w grę wchodzi również aspekt kolekcjonerski - zdecydowanie lepiej wygląda dom, w którym ściany pokrywają płyty, kasety i winyle niż konto na Spotify albo dwa dyski pełne FLACów. Zupełnie inaczej również obcuje się z analogowym nośnikiem; masz w rękach wielką grafikę, piękne wkładki, czarną płytę? słuchanie muzyki zmienia się przez to trochę w celebrację sztuki. Widzę dużą różnicę pomiędzy tym a kliknięciem 'play' w winampie.

Sama prawda. Jest jeszcze kwestia tego w jaki sposób wydana została limitowana wersja płyty kompaktowej. Już regular prezentuje się znakomicie (świetny papier, kapitalne grafiki, oryginalna, choć może mało czytelna czcionka), natomiast wersja "wooden box" musi robić piorunujące wrażenie. Kto wpadł na ten arcyciekawy pomysł? No i powiedz jeszcze, kiedy, ku uciesze maniaków vinyli, ukaże się wersja na "czarnym placku"?

Cieszę się, że sposób wydania Ci się podoba. Autorem limitowanego boxu jest Greg z Godz ov War - i to całkiem dosłownie autorem, bo sam, własnoręcznie wypalał sigihle na pudełkach. Za grafiki odpowiada Robert von Ritter (rysunki) i Ihasan (teksty). Winyl powinien ukazać się na początku października, będzie zatem dostępny zaraz przed naszą trasą z Infernal War (trasa nazywa się Eaters of Hope i startuje 14 października, dodatkowo zagra na niej Morthus - dop.k).

A propo koncertów. Jesteście już po pierwszym gigu od momentu ukazania się "Ghost Chants". To była także pierwsza i chyba jedna z niewielu okazji do sprawdzenia jak repertuar w wersji live ogarnie Stawrogin. Jak było? Jak nowy wokalista poradził sobie głównie ze starszymi numerami? Jak przyjęła Was publika?

Nie graliśmy żadnych starych numerów, jedyne co nie pochodziło z GC, to cover Armaggedy "Only True Believers". Stawrogin jest bardzo dobrym wokalistą, zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Kto był w Katowicach ten wie o czym mówię.

Czego możemy spodziewać się w przyszłości po Outre? Wiem, tego nie da się przewidzieć ani specjalnie zaplanować (wszak życie, jak wiadomo, lubi zaskakiwać) mimo to z pewnością chodzą Ci po głowie nowe pomysły, które chciałbyś zrealizować. Przykładowo interesuje mnie wykorzystanie w przyszłości niecodziennych (dla black metalu) instrumentów - czy możemy liczyć na "ciekawostki" pokroju saksofonu użytego w "Of Drowning"?

Kwestia ozdobników, jakim był wymieniony saksofon, jest raczej spontaniczna, jeśli coś takiego będzie miało się pojawić, to na pewno wpadniemy na to przy nagraniach - po prostu nie planujemy takich rzeczy z wyprzedzeniem. Co do dalszej drogi to przewiduję postępującą radykalizację. Nie mogę powiedzieć na tym etapie czy będzie połączona z 'uproszczeniem' muzyki, pewnie nie. Kolejną płytę planujemy na końcówkę 2016 roku, wkrótce będzie w związku z tym trochę newsów. Po drodze mamy jeszcze split z Barshasketh, który rozwija pomysły z "Ghost Chants" i obejmuje w klamrę cały ten okres.

Same bardzo dobre wiadomości. Dzięki serdeczne za rozmowę. Ostatni akapit możesz wykorzystać według uznania, np. zachęcając tych nieprzekonanych do nabycia "Ghost Chants" :)

Dzięki za wywiad. Jeśli jesteście nieprzekonani to nie nabywajcie płyty przed posłuchaniem jej na YT. Sława!

facebook.com/outremetal
outremetal.bandcamp.com/
facebook.com/GodzOvWar
facebook.com/thirdeyetemple

karel
2015-09-19

Aktualizacja

19 CZERWIEC / JUNE 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


IN THE NAME OF GOD
We Are The War/a>

POPIOL
Zabobony/a>

GRIN
Gnosis


EVULSE
Call Of The Void


APE TO GOD
The Head Meets The Tail


GRUZJA
I isc dalej


ETERITUS
Order Of Death


PRESSOR
Weird Things


O.D.R.A. / PARH
Split


DARKRISE
Circle Of Failure


EXCTINCTION REMAINS
Smog/a>

BLACK ROCK
Arcane Remorseless


TRANSNADEZNOST
Monomyth


MINETAUR
Power Tools


ROT
Messiah Death


BLACK SMOKE
Holy Reptilian Mother/a>

AGGRESSIVE MUTILATOR
Det djävlanästet


SOOM
Djebars


SYMBOLICAL
Allegroy of Death

REINFECTION
Breeding Hate/a>
<TENEBRIS
Legendarna

MENTOR
Cults, Crypts and Corpses

PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...

LILLA VENEDA
Lilla Veneda

DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe

LECTERN
Deheadment for Betrayal

<TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż

ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.