Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
28.11 SPELLCRYING MECHANISM TOUR

29-30.11 FOAD FEST 3

07.12 EAST GRIND ATTACK VIII

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

THY WORSHIPER

Obok muzyki Thy Worshiper nie sposób przejść obojętnie. Nawet mimo iż nie za każdym razem trafia do Ciebie ich przesłanie, że nie zawsze wiesz "co też u licha autor miał na myśli", to jednak uderza Cię cały ten aranżacyjny tygiel i przytłacza ogrom pomysłów i ani się obejrzysz, a tkwisz w tym po uszy. Zespół bez dwóch zdań unikatowy w skali już nie tylko krajowej. Na spytki wziąłem Marcina osobę, która o TW wie najwięcej, a swoje trzy cenne grosiki dorzuciła też, wywołana do odpowiedzi, wokalistka Anna. Zapraszam.

Thy Worshiper zdaje się być na fali - regularność z jaką ukazują się Wasze nowe wydawnictwa budzi podziw, podobnie jak rozmach z jakim tworzycie coraz to nowsze kompozycje. Pewnie już coś knujecie na przyszłość, ale o tym później. Opowiedzcie skąd w Was tyle pomysłów, tej artystycznej witalności?

Trudne pytanie. Nie wiem. Mieliśmy dobry czas na wymyślanie. Prób było sporo, nawet po 3-4 w tygodniu. Chciało nam się grać, czuliśmy, że idzie dobrze. Teraz dla odmiany jesteśmy w dołku. Od nagrania "Klechd" odbyliśmy może jedną próbę...

O, a to dziwna sprawa. Oby to była cisza przed burzą? Pierwsze co rzuca się na usta po wysłuchaniu podwójnego wydawnictwa zatytułowanego "Klechdy" - to "jasny gwint, ale to jest dobre!". Jednocześnie z tyłu głowy kołacze myśl, że jest to płyta skierowana do odbiorcy cierpliwego i przede wszystkim ze stylem Thy Worshiper obytego. Czy zatem wg Was fani "Popiołu" mają tutaj jeszcze co szukać?

Ciężko wskoczyć w buty słuchacza. Wiesz, dla mnie jakichś wielkich różnic w podejściu do muzyki nie ma. Ciągle jest dość szybko, mroczno, smutno, dostojnie, z elementami folkloru i cholera wie czego jeszcze. Główna różnica jest taka, że jesteśmy dojrzalsi i lepiej wiemy, jak pewne rzeczy przekazać. Zupełnie inna sprawa to to, jak słuchacze odbierają muzykę. Dla nich różnice mogą być drastyczne i nie do przejścia. I w pełni to rozumiem. Ja na przykład przestałem słuchać Deicide po "Legionie", bo nie mogę słuchać Bentona chrumkajacego. Dla mnie to nie do przejścia. A jak rozmawiam ze znajomymi, to nie wiedzą, o co mi w ogóle chodzi.

No tak, świnka-Benton nie kojarzy się najlepiej. Na "Klechdach", ale także i na "Oziminie" przewijają się motywy, które powinien znać pierwszy lepszy obyty z polską kulturą człowiek. Zostały one jednak odegrane "po thyworshiper'owemu" - przyznam, że mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o takie szlagiery jak "Anielski orszak" czy "Gorzkie żale" jednak nie sposób nie docenić kunsztu z jakim podeszliście do tematu. Jaka jest symbolika tych utworów? Bo przecież współczesnym Grażynie i Januszowi (tudzież Dżesice i Sebkowi) kojarzą się one z chrześcijańskimi obrządkami a to przecież wyraźnie stoi w opozycji do ideologii Thy Worshiper.

To chyba coś więcej wiesz o ideologii Thy Worshipera ode mnie (no tak niechcący wyszło, hehe - dop.k.). Ideologia nigdy w TW nie była na pierwszym miejscu. Nawet nie sadzę żebym miał na tyle uporządkowane poglądy na świat, żeby można to było nazywać ideologią. Co do chrześcijaństwa to chyba nikt nie zaprzeczy, że Polska to kraj chrześcijański i takie są nasze korzenie. Każdy za młodu chodził do kościoła i nasłuchał się tych pieśni. No chyba, że jego rodzice byli komuchami i nie mógł chodzić. Tak przynajmniej było w mojej młodości ;-) A takie rzeczy zostają w podświadomości. W dodatku wydaje mi się, że ten nurt w chrześcijaństwie, który propaguje Radio Maryja jest bardziej pogański niż sami poganie. Te magiczne twarze Chrystusa płaczącego w kiblu czy zacieki na ścianach, do których modlą się starsze babcie, bo przypominają Matkę Boską. Pogaństwo w czystej formie. Jak poczytasz teksty do wspomnianych utworów, to tam nie ma owijania w bawełnę. Powiedzmy, że stworzyliśmy alternatywne wersje piosenek kościelnych ;-)

Dobrze, że nie wzięliście się za kolędy ;) Czy możecie potwierdzić to, co mnie wydaje się oczywiste - że Thy Worshiper konsekwentnie od momentu "comeback'u" wypracowuje swoje własne, oryginalne brzmienie, coś czego nie da się pomylić z żadnym innym zespołem? Dla mnie własna tożsamość to bardzo istotny wyznacznik a podejrzewam, że dla zespołu najważniejszy. Zgadzacie się?

Z tego co piszesz, to wynika, ze tworzenie tożsamości to u nas proces świadomy. Wymyślamy riffy, które mają brzmieć jak TW, a inne odrzucamy, bo brzmią np. jak Furia, DarkThrone czy Burzum. A u nas to tak nie działa. Jak zaczynamy tworzyć jakiś utwór to nie zakładamy, że będzie to typowy TW. Robimy to podprogowo. Utwór przede wszystkim musi o czymś opowiadać. Dla nas utwory to historie. I te historie są albo dobre, albo złe. Te złe odrzucamy. Chyba nigdy nie wyrzuciliśmy riffu, bo przypominał nam inny zespól. Co najwyżej mógł być słaby. Jedyny wyznacznik jakim się kierujemy, to taki, żeby muzyka była szczera. Nic na siłę.

Słuszna koncepcja. Co działo się w zespole od czasu wydania przed dziesięcioma laty "Signum"? Czym był spowodowany ten twórczy letarg? Czyżby typowy objaw aklimatyzacji emigracyjnej? ;) Ponoć powstało w tym czasie sporo kawałków, które nie ujrzały światła dziennego - nadają się do publikacji czy zbytnio odstają od obecnego poziomu kapeli?

Gdy "Signum" się oficjalnie ukazała to byłem już w Irlandii. Przez jakiś czas próbowaliśmy z Peterem, ówczesnym gitarzystą, ciągnąć zespół na odległość, ale nie szło. Potem poznałem Darka i zaczęliśmy razem tworzyć muzykę. Nagraliśmy demo "Opowieść Jednej Nocy", na którym znalazło się około 45 minut muzyki. Tę muzykę można bez problemu znaleźć w internecie. Najwięcej utworów do szuflady stworzyłem między "Popiołem" a "Signum", ale nawet część tych utworów znalazłem na youtubie. Co mnie zdziwiło, to fakt, że miały nawet tytuły, a ja im żadnych nie nadałem.

Zawsze się znajdzie jakiś pomysłowy Dobromił ;) A skąd wynieśliście zainteresowanie słowiańską kulturą? Przecież od dawna w programie nauczania jest to temat spychany na margines ograniczający się do glinianych garnków i wyglądu grodu w Gnieźnie. Zresztą wystarczy sprawdzić sobie jaki jest stosunek liczbowy lekcji religii do historii, biologii czy przedmiotów ścisłych.

Nie jestem jakoś szczególnie zainteresowany słowiańską kulturą. Jestem Słowianinem i ta słowiańskość ze mnie wypływa. Gdybym był Niemcem, to pewnie podkreślano by germańskość muzyki, a jak Murzynem, to murzyńskość ;-) Inna sprawa, że historią zawsze się interesowałem, później nawet ją studiowałem. A gdy chodziłem do szkoły, to religii w niej jeszcze nie było. Jak obserwuję sytuację w Polsce, to niedługo możliwa będzie nawet matura z religii. Aż nie wiem czy śmiać się z tego czy płakać. Mogliby połączyć to z Wuefem i zaliczać ilość zdrowasiek na 500 metrów. No bo jak inaczej wystawić ocenę z religii, która z założenia ma być sacrum?

Całkiem sporo miejsca w swoich tekstach poświęcacie szeroko rozumianej przyrodzie (żywiołom, porom roku i obrządkom z nimi związanymi, etc.). Macie w Irlandii takie miejsca, które potrafią zainspirować do tego typu opowieści? Opowiedzcie o nich. Halny tam pewnie nie hula, ale założę się, że są to bardzo urokliwe miejscówki.

Oj, miejsc urokliwych jest tu mnóstwo. Kilkanaście minut jazdy samochodem od Dublina zaczynają się góry Wicklow i choć nie są ani wysokie, ani skaliste, to pełno tu miejsc, od których nie można oderwać oczu. Nagrywają tu zresztą sporo filmów - "Wikingowie", "Gra o Tron", "Gwiezdne Wojny"... A południowy zachód wyspy to już pełen odjazd. Urwiska nad morzem, kilkusetmetrowe klify, skaliste wysepki czy górskie jeziorka. Sporo tu tego. Mamy kilka miejsc, do których uwielbiamy chodzić, dodam, że od jakiegoś czasu szukamy kości martwych zwierząt. I część z nas mogłaby z nich zbudować w domach piramidy ;-)

"Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." ;) Każde z trzech najnowszych wydawnictw posiada wiele wspólnych mianowników, każdy kolejny album jest naturalną konsekwencją poprzedniego - jakie wskazalibyście największe różnice między "Czarną Dziką Czerwienią" a "Klechdami". Czujecie, że ten najnowszy to Wasz najlepszy album czy może nie rozpatrujecie tego w tych kategoriach?

To zdecydowanie nasz najlepszy album. Na "CDC" uczyliśmy się jeszcze siebie. Dużo kombinowaliśmy, czasem chcieliśmy coś zrobić na siłę. Ale koniec końców bardzo lubię ten album. Na "Klechdach" wiedzieliśmy już jak pewnych rzeczy nie robić albo jak zrobić coś lepiej. Utwory są przy tym mroczniejsze, szybsze, brutalniejsze i bardziej klimatyczne. Takie zresztą było założenie. Zrobić lepiej. Ale generalnie to ten sam sposób myślenia, który prawie z tymi samymi ludźmi kontynuujemy już od dema "Opowieść Jednej Nocy".

Fakt, iż to Ty Aniu wzięłaś na swoje barki oprawę graficzną Waszych wydawnictw to żadna sensacja (przykładowo wokalistka kanadyjskiego Fuck The Facts pełni podobną funkcję), ale z pewnością ułatwia i przyśpiesza proces poszukiwania odpowiedniego konceptu. Muszę przyznać, że każde z nowych wydawnictw prezentuje się zjawiskowo - zdradzisz tajniki swojej techniki? Swoje inspiracje? Widać, że są one ściśle powiązane z konceptem płyt, więc chyba trudno byłoby liczyć na równie udany projekt osoby trzeciej, nie związanej bezpośrednio z zespołem...

A: Tak, to z pewnością ułatwienie dla zespołu, bo po pierwsze jest taniej - innemu grafikowi musieli byśmy zapłacić - ja robię to dla zespołu i w zasadzie do swojego portfolio. Po drugie grafikowi "z zewnątrz" zajęło by dłużej robienie "research'u" a i tak nie wiadomo czy końcowy efekt by nas w pełni satysfakcjonował. Zawsze na początku tworzenia płyty dużo rozmawiamy, dzielimy się uwagami na próbach np. z czym kojarzy nam się klimat danego utworu przy czym główny koncept mamy już mniej więcej zarysowany. Tak było w przypadku każdej płyty TW, do której miałam przyjemność tworzyć okładki. Niewątpliwie jest mi łatwiej, bo grając te numery z płyty na próbach, czuję je i łatwiej mi później sklecić do nich obraz. Okładki "CDC", "Oziminy" i "Klechd" są tworzone głównie za pomocą obróbki zdjęć. Fotografią zajmuję się już dość długo i uważam że to idealny środek wyrazu dla TW, bo można łatwo połączyć świat realny z odległym, odrealnionym klimatem czyli odtworzyć za pomocą obrazu to, co dzieje się w naszej muzyce i co chcemy za jej pośrednictwem przekazać. Inspiracje są bardzo różne. Często sięgam do przeszłości (szukam inspiracji u innych artystów o podobnych zainteresowaniach) plus dodaje do tego swój jakiś charakterystyczny element pasujący do tematyki płyty.

Ok, to wiele wyjaśnia. Doszły mnie słuchy jakobyś miała pojawić się na nowej płycie projektu muzyków Non Opus Dei - Alne. Jaka będzie Twoja rola - epizod w pojedynczym utworze czy może pełnoprawny udział w nagraniach?

Ania: Alne nagrywa teraz tematyczny split z zespołem Stwórz, na którym mają znaleźć się 4 numery stworzone specjalnie na tą okazję. Koledzy poprosili mnie o współpracę, więc się zgodziłam. Jest to klimat zgoła odmienny od Thy Worshiper, więc też niejako trochę odskocznia dla mnie. Czy sobie poradziłam - nie wiem - to już ocenią słuchacze.

Tak słucham sobie "Klechd" i wydaje mi się, że każda Wasza płyta powinna ukazywać się ze znaczkiem "teraz polska", co w dobie streetwear'owego patriotyzmu mogłoby Wam przysporzyć kilku nowych fanów ;) Co sądzisz o tej modzie patriotycznej? W końcu od kilku lat przebywacie na obczyźnie, więc możecie spojrzeć na sytuację w kraju z pewnej perspektywy. A może moda na symbole Polski Walczącej nadrukowane na tajlandzkich podkoszulkach zawędrowała również na zieloną wyspę? ;)

Szczerze mówiąc, jak słyszę o patriotyzmie, to od razu przestaję słuchać ;-) Teraz patriotyzmem wycierają sobie gębę wszystkie kibole, świry i psychole. Pewnie też część dziadków, którzy w esbecji służyli i część młodych, którzy uważają, że to modne. Dołożyłbym środowiska katolickie, które uważają, ze Kaczyńskiego zabił Komorowski, a UE to największe zło z jakim trzeba walczyć. Z tymi grupami nic mnie nie łączy, uważam wręcz, że to prosta droga do nacjonalizmu, który uważam za złą rzecz. Kochać swoją ojczyznę i być z niej dumny - jak najbardziej. Ale w tej chwili ci ludzie stawiają znak równości między miłością do swoich i nienawiścią do innych. A miłość do swoich, zawężają jeszcze do najbliższych znajomych. Nie tędy droga.

Ogólnie polityka to bagno i szczerze powiedziawszy szkoda mi życia, żeby się nią zajmować, ale oglądałem kiedyś dokument o Polakach mieszkających na Wyspach, którzy deklarowali powrót do kraju, w momencie kiedy sytuacja wróci do normy, czytaj: upadną rządy PO. Czy zauważyliście masowy exodus rodaków po zeszłorocznych wyborach parlamentarnych i prezydenckich czy może były to deklaracje bez pokrycia?

Masowy powrót już nastąpił między 2008 a 2010 rokiem, kiedy Irlandia wpadła w kłopoty finansowe. Wtedy wszystkie chłopaki z budowy pojechały do Norwegii czy do Niemiec. Teraz pewnie już są w Polsce. W ostatnich wyborach sporo znajomych głosowało na Kukiza albo PiS. Obu wyborów jednakowo nie rozumiem. Zresztą w Polsce już od jakiegoś czasu nie ma na kogo głosować. Także uważam, że były to deklaracje bez pokrycia - zakładam, że te glosy były zmanipulowane na potrzeby sytuacji w Polsce.

Odniosłem podobne wrażenie. Ok, dość tych dygresji, wróćmy na właściwe tory. Scena folkowa jest bardzo różnorodna i z pewnością Thy Worshiper potrafi się wyróżnić z tłumu. Również i w tym gatunku dochodzi do tego, że jest masa niepotrzebnych nikomu zespołów grających na jedno kopyto. Ale zdarzają się też pewnego rodzaju odszczepieńcy, np. zespoły łączące folk z metal corem albo słowiańskie akcenty w muzyce pop/hip-hop, czyli szczucie cycem i ubijanie masła na wizji. Czy to jeszcze ma rację bytu? Czujecie się w ogóle częścią folkowej społeczności?

Nie czujemy się częścią sceny folkowej, a już na pewno nie częścią sceny metalowo-folkowej. Większość tych zespołów gra bardzo nudną muzykę. Folkowa społeczność kojarzy mi się z chłopcami, którzy przy ognisku śpiewają, grają na gitarach, a potem przebierają się w zbroje i biegają po lesie z mieczami. To nie nasza bajka. Bardzo wiele zespołów korzysta z ludowych naleciałości w swojej muzyce, my też. Mamy nawet całkiem dużo tych zagrywek, ale nie chcemy być wkładani do tej szufladki.

I słusznie, z drugiej strony dziwię się metkowaniu Thy Worshiper jako zespołu black metalowego - owszem, na "Klechdach" pojawiają się momenty nawiązujące do tego gatunku ("Marzanna", kapitalne "Wschody" czy w końcu zadziorne "Dziady"), ale wydaje mi się, że od momentu wydania powrotnego albumu skutecznie oddalacie się od tego gatunku. Mogę się założyć, że dla typowego metalucha nowe oblicze Thy Worshiper (podobnie jak to miało miejsce w przypadku chociażby Furii) będzie ciężkie do zaakceptowania. Spływa na Was jakaś fala krytyki?

Na razie nie dotarła do nas jakaś ostra krytyka, ale czytałem głównie oficjalne recenzje. Pewnie na Masterfulu piszą, że gramy gówno i należałoby nas utylizować, ale nie wchodziłem tam już dawno. Szkoda czasu na frustratów. Tak szczerze mówiąc, to wolę jak pisze się o naszej muzyce, że ma korzenie black metalowe niż, że gramy pagan metal albo folk metal. A typowego metalu to nie graliśmy chyba nigdy. Jak ktoś ma otwartą głowę, to doceni, jak nie to niech nie traci czasu. W każdym razie słuchając tylko ścieżek perkusji to ta płyta jest black metalowa, albo death metalowa. Całą resztą trochę wyhamowaliśmy jej pęd ;-)

Na dwóch ostatnich wydawnictwach uskuteczniliście nowe wersje starszych kawałków i o ile ponowne nagranie "Wśród Cieni i Mgieł" wydaje się być zrozumiałe, to zaskakuje nowa wersja "Halnego", a może nie sam jej kształt, co czas, po jakim się ukazała. Co Wam nie pasowało w pierwotnej wersji, że po kilku miesiącach postanowiliście rozbudować/poprawić aranż tego numeru?

W utworze nic prawie nie poprawialiśmy. Tamta sesja była zorganizowana głownie po to, żeby nagrać jakiś utwór z "Klechd" i zobaczyć jak będzie brzmiał. Padło na "Halnego" a całą resztę dograliśmy przy okazji ;-)

Wasz album "Czarna Dzika Czerwień" wydał Tomek z Pagan Records i wtedy wyglądało na to, że jesteście stworzeni dla siebie. Kto wyszedł wówczas z propozycją współpracy i jak ją oceniacie z perspektywy czasu? W końcu Pagan to zasłużony i doświadczony label, więc powodów do narzekań raczej być nie mogło ;)

Nie narzekamy na współpracę z Tomkiem. To rzeczywiście bardzo zasłużona wytwórnia i chwała Tomkowi za to, co zrobił dla podziemia. Nie pamiętam już jak to było, ale najprawdopodobniej to my wysłaliśmy mu płytę z zapytaniem, czy nie chciałby jej wydać. Nie jesteśmy zespołem o którego wytwornie się zabijają.

...jeszcze ;) Tymczasem od kilku wydawnictw zacieśniliście więzy i podpisaliście cyrografy z Krzyśkową Arachnophobią. Jakie najważniejsze różnice wskazałbyś między tymi dwoma oficynami?

Przede wszystkim Krzychu jest maniakiem zespołów, które wydaje. Bardzo pomaga i bardzo we wszystko się angażuje. Na każde zapytanie otrzymujemy odpowiedz góra po pół godzinie, co oznacza, że akurat był w toalecie ;-) Tomek był bardziej chłodny, a z odpowiedziami bywało rożnie.

Bierzecie pod uwagę ponowną trasę koncertową po Polsce? Ówczesną objazdówkę z Furią, Witchmaster i Rogi można chyba postrzegać w kategorii wydarzenia bez precedensu. Jak Wam się grało w takim towarzystwie?

W historii TW nie było czegoś takiego jak wspomniana trasa i mamy z nią związane same dobre wspomnienia. Nie pamiętam, żeby ktoś nas wówczas krytykował. Może za wyjątkiem zatwardziałych fanów Witchmastera. Ale dla nich każdy inny grający wtedy zespół to było pedalstwo. Prawdziwi twardziele to byli ;-)

Hehe, pewnie tak. Ok, a z kim byście się widzieli tym razem na scenie? Ja wiem, że często skład takiej trasy dyktowany jest przez problemy dnia codziennego (zdrowie, praca, urlopy etc.), ale taki Wasz wymarzony line up - jak by mógł wyglądać?

Dla mnie wymarzona trasa to byłaby z Oranssi Pazuzu i Dakha Brakha ;-)

Trzymam kciuki za spełnienie wszystkich planów i marzeń! Nie powiem, że niecierpliwie oczekuję nowego materiału, bo w wraz z "Klechdami" dostarczyliście go tyle, że jeszcze długo będzie można się nim delektować. Oby i następnym razem wena dopisała. Ale o to jestem już dziwnie spokojny :)

Wielkie dzięki za życzenia. Mam nadzieję, że nie zawiedziemy i że nie wypaliliśmy się jeszcze. "Klechdy" dały nam mocno w kość.

www.facebook.com/thyworshiper
facebook.com/arachnophobiarecs

karel
2016-07-18

Aktualizacja

19 CZERWIEC / JUNE 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


IN THE NAME OF GOD
We Are The War/a>

POPIOL
Zabobony/a>

GRIN
Gnosis


EVULSE
Call Of The Void


APE TO GOD
The Head Meets The Tail


GRUZJA
I isc dalej


ETERITUS
Order Of Death


PRESSOR
Weird Things


O.D.R.A. / PARH
Split


DARKRISE
Circle Of Failure


EXCTINCTION REMAINS
Smog/a>

BLACK ROCK
Arcane Remorseless


TRANSNADEZNOST
Monomyth


MINETAUR
Power Tools


ROT
Messiah Death


BLACK SMOKE
Holy Reptilian Mother/a>

AGGRESSIVE MUTILATOR
Det djävlanästet


SOOM
Djebars


SYMBOLICAL
Allegroy of Death

REINFECTION
Breeding Hate/a>
<TENEBRIS
Legendarna

MENTOR
Cults, Crypts and Corpses

PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...

LILLA VENEDA
Lilla Veneda

DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe

LECTERN
Deheadment for Betrayal

<TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż

ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.