Menu
  strona glowna
  newsy
  daty koncertow
  wywiady
  recenzje
  recenzje zinow
  relacje z koncertow
  zdjęcia z koncertow
  patronujemy!
  linki
  nasi partnerzy
  Facebook
  MySpace
  nasza zaloga / kontakt
Facebook:
Patronujemy:
28.11 SPELLCRYING MECHANISM TOUR

29-30.11 FOAD FEST 3

07.12 EAST GRIND ATTACK VIII

NOISE Magazine

MUSICK Magazine

C-4 - "Next Issue Of The Rotten World"

Collision - "We are dust in the centre of existence"

DIRA MORTIS - "Euphoric Convulsions"

KILL - "Murder Rips Its Path"

Luna Ad Noctum - "Hypnotic Inferno"

MEDEBOR - "A Taste Of Insanity"

MYOPIA - "Simultaneous Simulations"

OGOTAY - "Eve of the last day"

R.O.D. - "Death to all"

V/A - "Thrashing Damnation Thru Compilation 2"

ZORORMR - "CORPUS HERMETICUM"

ZORORMR - "IHS"

Cursed Carnival - "Taste The Fear"

Drown My Day - "Forgotten"


Nasi partnerzy
7 Gates

RockMetalShop.pl

Deformeathing Production

Atmospheric Magazine

Let It Bleed Records

Hellshop.eu - sklep internetowy

Old Temple

Pagan Records
      Wywiady

MISANTHROPIC RAGE

Nowa nazwa w polskim podziemiu, którą tworzy zgrany duet? Godz ov War wydało ich pierwszy album? I w dodatku jest to kawał zacnego, świeżego grania? Jasne, że chcę wiedzieć więcej! Powiadasz, że warto przeczytać wywiad z nimi na nbc.art.pl? Dawaj!

Przyznam, że od dawien dawna fascynowały mnie duety w metalu. Z bananem na ryju przyjąłem więc Wasz debiutancki album. Siedem utworów, niektóre z nich całkiem spore. To na pewno wymaga nakładów pracy, szczególnie jeśli mówimy o pisaniu muzyki nietypowej, wykraczającej poza schematy. Powiedzcie, czy nastroje w Misanthropic Rage dopisują po tym, jak spłynęły pierwsze opinie? Czy przede wszystkim sami jesteście w pełni zadowoleni z tego, co udało się Wam osiągnąć? I czy powstaje już coś nowego pod tym szyldem?

W: Wiesz, generalnie moglibyśmy się tutaj rozwodzić na temat wyższości duetów nad większą ilością członków, prawda natomiast jest bardzo trywialna - Misanthropic Rage nie jest naszym pierwszym tworem muzycznym (chociaż na pewno jest pierwszym poważnym i kompletnym) - nauczeni doświadczeniami, w których im więcej ludzi, tym trudniej znaleźć wspólny język, pojawiają się kompromisy, mniejsze lub większe problemy, zwyczajnie uznaliśmy iż sami doskonale wiemy co chcemy grać i jak chcemy grać, mamy wspólną wizję i świetnie się rozumiemy. Jeśli zaś chodzi o odbiór płyty, jest on zaskakująco dobry, tym bardziej że zaczynaliśmy tworzyć "Gates..." jako materiał dla nas samych, który miał trafić do szuflady. Efekt był jednak na tyle dobry, że udało nam się znaleźć wydawcę, dzięki któremu możemy dzisiaj wogóle rozmawiać. Oczywiście ile słuchaczy czy recenzentów, tyleż opinii, jednak w zdecydowanej większości są one pozytywne, co nas, nie ukrywam, bardzo cieszy i motywuje do dalszego działania. Na chwilę, w której został stworzony, było to najlepsze co mogliśmy zrobić - jasne, jest wiele rzeczy które dziś zrobiłbym lepiej, w ogólnym rozrachunku jednak jestem bardzo zadowolony z efektu, a to, z czego nie jestem zadowolony, poprawiam w nowych kompozycjach, których z dnia na dzień mamy coraz więcej.

AR: Błędów nigdy nie unikniesz. Ja osobiście jestem bardzo zaskoczony odbiorem tej płyty. Jest to muzyka trudna w odbiorze, nie wchodzi od razu i trzeba jej poświęcić ten czas i za ten czas ludziom dziękujemy, zwłaszcza teraz w czasach kiedy płyt wychodzi miliony i są to wszystko świetne płyty. Samym sukcesem było wydanie materiału przez Grega i to dodaje skrzydeł do kontynuowania tego projektu. Co do nowych rzeczy, materiał na "dwójkę" jest już napisany i w 60% procentach gotowy na dzień obecny.

Zakładam, że jako dwuosobowa ekipa nie macie w planach koncertowania, ale powiedzcie, planujecie może poszerzenie ekipy, choćby o muzyków sesyjnych, którzy wsparliby Was w graniu na żywo?

W: Jeśli chodzi o stały angaż, to nie, nie planujemy poszerzenia składu. Najlepiej nam się pracuje tak, jak dotychczas, na naszych zasadach. Jeśli zaś chodzi o granie na żywo, to oczywiście że chciałbym kiedyś wyjść z tymi utworami na deski, na ten moment nie mamy jednak nikogo konkretnego na oku, ale kto wie, co przyniesie jutro...

Z tego co udało mi się ustalić, Artur prowadzi również swój solowy projekt ArthWork i w jego ramach przygotował srogą garść płyt. Powiedz nam, jak to było? Grałeś sam, ale chciałeś stworzyć coś innego z kimś do spółki? Czy Ty i Wilku znaliście się wcześniej?

AR: ArthWork to projekt w którym mogę eksperymentować z każdym rodzajem muzyki. To także projekt, w którym zbieram doświadczenie w realizacji, produkcji, komponowaniu utworów. Fakt trochę tych płyt się nazbierało i na ten rok też jest już napisany materiał na trzy minialbumy koncepcyjne. Ja po prostu uwielbiam to robić, to moja pasja, moje hobby. Oczywiście mam już swoje lata, rodzinę, dom, ale mimo to każdą wolną chwilę poświęcam na granie, komponowanie. Co do Wilka, to poznałem go pod koniec 2015 roku, miałem już wcześniej demówki niektórych utworów Misanthropic Rage, ale chciałem zrobić coś innego tym razem. To nie tak, że ja nie szukałem muzyków do tego projektu, trochę się tego przewinęło. Koniec końców, postanowiłem zrobić to znowu sam zawiedziony podejściem innych muzyków. No i wtedy pojawił się Wilk na mojej drodze. Trudno znaleźć w tym mieście kogoś o podobnych gustach muzycznych, więc od razu nasza znajomość zamieniła się w przyjaźń i razem zabraliśmy się do roboty. Jego osoba miała ogromny wpływ na mnie jako kompozytora, materiał od razu nabrał tego black metalowego pierwiastka. Mimo, iż wszystkie instrumenty nagrałem sam, to jest on integralną częścią tego soundu.

Jak Wam się generalnie współtworzy mińską scenę metalową? Czy istnieje w ogóle takowa i czy czujecie się jej częścią? A może stoicie trochę z boku i niezbyt interesuje Was otoczenie i to, co tworzą inni z Waszej okolicy?

W: Mińsk jest małym miastem, w którym na koncertach zazwyczaj połowa publiki to też muzycy, i jak wszystko, ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony tu każdy każdego zna, wie co w trawie piszczy, z drugiej ciężko mówić o jakiejkolwiek scenie - gatunki w jakich poruszają się znajomi muzycy są bardzo szerokie, ekstremy ze święcą szukać. Pomimo to jednak pójść na koncert zawsze jest z kim, pograć już niekoniecznie. Ogólnie każdy robi to, co mu wychodzi najlepiej, z różnym skutkiem.

AR: Mińsk nie posiada sceny moim zdaniem. Jest mnóstwo osób grających muzykę, znających się wzajemnie od lat, ale to tyle. Tak jak Wilku powiedział , jest z kim wypić, udać się na koncert. Jeśli chodzi o ekstremę, to powraca ostatnio legenda tego miasta - Rotting Head, jest także Devonation, bardzo fajnie zapowiadający się zespół, który zaczyna koncertować. Ja przyznam się, że stoję nieco z boku tego wszystkiego, stąd moje samolubne zamiłowanie do tworzenia samemu, w swoim świecie.

Czy to, że tworzycie muzykę trudną w odbiorze ma też przełożenie na to, czego oczekujecie od muzyki innych twórców? Zakładam tutaj, że sami również słuchacie innych kapel. I już mówię do czego zmierzam. Szukacie dla siebie albumów, które są wymagające dla słuchacza? Sami poszukujecie czegoś oryginalnego? Czy może jako odbiorcy jesteście zadowoleni gdy Wasi ulubieńcy dostarczają więcej muzyki w znanym dla nich stylu, bez większego kombinowania?

W: Oczywiście, że słuchamy innych kapel, zawsze powtarzam, że przede wszystkim jestem fanem dobrego grania, dopiero potem twórcą. Osobiście każdą wolną chwilę poświęcam na przegrzebywanie się przez fale nowej muzyki, nie tylko metalowej. W dobie internetu mamy dużo łatwiejszy dostęp do muzyki, praktycznie każdy coś kiedyś wrzucił do sieci, zawsze możesz posłuchać kilku utworów zanim zdecydujesz, czy warto kupić album. Z drugiej jednak strony, kapel jest niezliczona ilość, a co za tym idzie czasem naprawdę trzeba się naszukać i przekopać przez wiele dźwięków i brzmień, żeby znaleźć coś wartościowego. Jeżeli chodzi zaś o to, czy muzyka ma być oryginalna, czy w starym, sprawdzonym stylu, to tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim muzyka jakiej słucham, musi być zwyczajnie dobra. Jest wiele kapel, które nieprzerwanie po swojemu robią kawał świetnego grania, są i takie które pomimo zmian stylistycznych nadal trzymają stały, wysoki poziom, ale są i takie, które w obu przypadkach sobie zwyczajnie nie radzą.

AR: Trudność naszej muzyki może wynikać z tego, że słuchamy naprawdę przeróżnych rzeczy, które często wychodzą poza ramy ciężkiego grania. Ja mimo szacunku i podziwu do obecnie wychodzącej muzyki, dalej największy sentyment mam do starszych rzeczy, do których cały czas wracam. Nie interesuje mnie żadna etykietka stylistyczna, podobnie jak Wilku dzielę muzykę na taką co mi się podoba i na taką co nie, to mój jedyny podział. A czy poszukuję czegoś oryginalnego? Raczej nie, w dzisiejszych czasach muzyka sama Cię znajduje poprzez media społecznościowe itp. Najważniejsze dla mnie to być zainspirowanym. Czy to prog rock z lat 70tych, czy jazz, czy dzisiejszy black metal, czy film, czy książka, czy nawet dzień z życia. Jeśli cokolwiek sprawia, że chce chwycić za instrument i tworzyć coś od siebie to wtedy nie potrzebuje żadnych poszukiwań.

Wspominacie też o nowym materiale. Jeśli nie jest na to za wcześnie, czy możecie nam zdradzić ogólniki typu wydawca "dwójki", czy będzie to materiał dłuższy/krótszy od "Gates...", ewentualny artysta, który będzie odpowiedzialny za okładkę lub też bardzo ogólna data premiery (np. "gdzieś w 2017)?

W: W tej chwili mamy za sobą jakieś 70% - pierwsze szkice oraz zarysy utworów są już praktycznie gotowe, kończymy warstwy liryczne, powoli pracuję nad ścieżkami basu. Długość póki co jest bliżej nie określona, ale myślę że finalny efekt będzie zbliżony do tego z Gates. Jeśli chodzi o okładkę, to na pewno zwrócimy się ponownie do Maćka Kamudy - z poprzedniej jesteśmy bardziej niż zadowoleni, tym razem nie może być inaczej. Z wydawniczego punktu widzenia, to nie szukamy nikogo nowego, więc jeżeli tylko Greg nie stwierdzi nagle że nasz kolejny album nie nadaje się do wydania, to ponownie podejmiemy współpracę z Godz Ov War. Realnie myślę że do maja album będzie gotowy, a data będzie już zależeć od wydawcy, obstawiałbym trzeci kwartał bieżącego roku.

Natomiast co do szczegółów, o ile macie ochotę się nimi tak wcześnie dzielić, czego mogą spodziewać się Ci, którym spodobał się Wasz pierwszy longplay? Czy będzie to stylistyczny ciąg dalszy "Gates...", czy też coś kompletnie innego?

W: Cóż, ciężko mi jest być zupełnie obiektywnym w stosunku do czegoś, nad czym pracuję z takim zaangażowaniem. Na pewno nadal kombinujemy, nad wokalem wciąż pracujemy oboje, będzie charakterystyczna atmosfera, więc do pewnego stopnia na pewno jest to kontynuacja. Na "Gates..." otworzyliśmy tytułowe bramy, nie szukamy kwadratowych jajek, ogólna idea przyświeca nam wciąż ta sama.

AR: Nie mam jeszcze odpowiedniego dystansu do tego albumu, ponieważ spędziłem mnóstwo godzin nad komponowaniem, aranżacjami. Nie będę ukrywał, że ten album to najważniejsza płyta w której uczestniczyłem. Będzie inaczej, zdecydowanie. Mimo pozytywnych recenzji debiutu, nie oglądałem się za siebie podczas komponowania. Wszystko wyszło naturalnie, cały proces. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, nigdy mnie to nie interesowało. Jest na pewno więcej przestrzeni, melodii, ale też totalnego szaleństwa brutalnego. Nie jest to łatwa muzyka nadal, do tego jej bardzo daleko.

Co tak naprawdę oznacza dla Was Misanthropic Rage? Czy jest jedynie twórcza forma spędzania czasu, a może dobra zabawa? Czy kryje się za tą nazwą coś więcej? Jakieś cele, chęć uświadomienia czegoś odbiorcom?

W: Przede wszystkim jest to forma spełnienia i samorealizacji. Po wielu próbach wreszcie zajmuję się muzyką jaką to ja chcę grać, jakiej chcę słuchać. Czasem wyjdzie lepiej, czasem gorzej, ale mam tą świadomość, że jest to czyste, prawdziwe, i zgodne z moją naturą, moje, bez żadnych kompromisów i półśrodków, na jakie nieraz zgadzaliśmy się w innych projektach. Misanthropic Rage jest w zasadzie celem samym w sobie - od zawsze wiedziałem, co chcę robić, czekałem tylko aż napotkam na swej drodze odpowiednie osoby.

AR: Dla mnie to katharsis. To oczyszczenie się z całego tego gówna, które spotyka człowieka codziennie. To także nasza wizja. Robimy co chcemy i co najważniejsze mamy z tego niesamowita frajdę, której niestety zawsze po pewnym czasie w zespołach brakuje. Misanthropic Rage i ArthWork to moje muzyczne spełnienie. Nie liczę na fejm i na inne bzdury, mam swoje życie i obowiązki, a te projekty pozwalają mi zapomnieć o dniu codziennym i po prostu zamknąć oczy i pozwolić płynąć dźwiękom.

Czy w Waszym przypadku słowa są tylko dodatkiem do instrumentarium? I przy okazji, skąd decyzja by zmieszać dwa języki? Czy jest w tym zawarte jakieś większe znaczenie, że akurat ten a nie inny fragment jest po polsku lub po angielsku?

W: Nie, zdecydowanie nie. Słowa są integralną częścią utworu, nadają mu kształt, definiują go. Faktem jest, że praktycznie zawsze najpierw powstają dźwięki, później do nich dopisujemy tekst, natomiast jest to ściśle ze sobą powiązane. Dwujęzyczność tekstów wynikła bardzo spontanicznie, nie zastanawialiśmy się nad tym, nie był to żaden starannie zaplanowany i przemyślany trik czy chwyt, po prostu w trakcie nagrań uznaliśmy że może to fajnie zabrzmieć, spróbowaliśmy, i tak zostało.

AR: Pojawienie się dwóch języków w ramach jednego utworu to był czysty spontan, eksperyment, który nam się spodobał. Język polski zagościł na nowej płycie dłużej i myślę, że w tego typu muzyce sprawdza się doskonale. Połączenie naszych dwóch głosów plus dwa języki tworzy kontrast, który na pewno będzie stałym elementem Misanthropic Rage.

Na "Gates..." pokazaliście, że nie straszne Wam tworzenie utworów trwających 7-8 minut. Może co prawda nie jest to bariera nie do przebicia, ale na pewno nie jest to, powiedzmy, przeciętna długość. Nie każdemu na pewno przypasuje taki czas trwania pojedynczych utworów, z drugiej strony jednak nie tworzycie przecież muzyki "dla każdego". Czy napisanie dłuższych kompozycji jest w jakiś sposób bardziej wyczerpujące? I czy myślicie o dalszym przesuwaniu tych granic, tworzeniu utworów jeszcze dłuższych? A przy tym pamiętać trzeba o tym, by nie męczyły słuchacza, co może być samo w sobie pewnym wyzwaniem.

W: Nigdy nie zastanawiam się z góry ile ma trwać dany utwór. Wszystko dzieje się pod wpływem konkretnej chwili, konkretnej atmosfery i konkretnych dźwięków. Jeśli uznam, że wyczerpałem już wszystko, co chciałem przekazać w danych dźwiękach, wtedy utwór uważam za skończony. Nie staram się go ani na siłę skracać, ani wydłużać, jest to naturalny, intuicyjny i samoistny proces.

AR: Mam tą tendencję do pisania długich utworów. Nie planuje tego, po prostu jeśli uważam, że utwór wymaga tego przedziału czasowego to nie liczę minut. Zdaje sobie z tego sprawę, że jest to dla niektórych trudne w odbiorze i do zaakceptowania, ale nie robię przecież tego pod czyjeś dyktando. A czy jest to bardziej wyczerpujące? Uważam, że nie, pisanie tego typu utworów sprawia mi niesamowitą przyjemność, mimo, że jest przy tym mnóstwo pracy.

W oczekiwaniu na wspomniany przez Was kolejny materiał chciałbym zapytać o jeszcze jedno. Planujcie jakieś pomniejsze wydawnictwa typu split, EP albo ręcznie numerowane, wypalane w domu demo i ewentualne wydanie ich na nośnikach innych niż CD? Od EP zaczyna się lista znanych mi Waszych dwóch wydawnictw, stąd to pytanie. Co sądzicie o takich właśnie mniejszych strzałach? Są potrzebne? Np. jako przystawka serwowana entuzjastom Waszej muzyki na kilka tygodni lub miesięcy przed premierą longplaya?

W: Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy, mamy głowy pełne pomysłów, praktycznie każdą wolną chwilę przeznaczamy na jakieś aktywności związane z muzyką. Mamy po kilka różnych projektów muzycznych, praktycznie cały czas powstają jakieś nowe dźwięki, wizje i pomysły, więc jeżeli pojawi się jakaś fajna propozycja na split, czy sensowny pomysł na EPkę, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że z takiej propozycji skorzystamy. Na tę chwilę jednak skupiamy się na kolejnym długograju. Faktycznie, pierwsze nasze dzieło które ujrzało światło dzienne to była EPka, chociaż po prawdzie powstawała równocześnie z debiutem. Zdecydowaliśmy się ją wypuścić zniecierpliwieni oczekiwaniem na wydanie "Gates..." (pierwotnie miał się ukazać dopiero na początku 2017 roku), chcieliśmy żeby coś już się działo, krążyło, i ten cel został osiągnięty. Wydaliśmy "Qualię" sami, w limitowanej ilości, bardziej na zasadzie test pressa, rozsyłaliśmy je do labeli i zinów, parę sztuk nawet jeszcze nam zostało. Na chwilę obecną nic podobnego nie planujemy, ale kto wie co przyniosą kolejne tygodnie.

AR: Uważam, że nagrywanie obecnie przez muzyków właśnie takich "strzałów" jak EP jest jak najbardziej korzystne. Nawet nie jako sam przedsmak przed długograjem, ale jako eksperyment, forma pokazania się z nieco innej strony. W moim odczuciu, jeśli powstanie kiedykolwiek kolejny mini album Misanthropic Rage to będzie to właśnie coś w rodzaju "Qualii", czyli długa suita opierająca się na konkretnym temacie.

Dziękuję Wam za wywiad! Ostatnie słowo?

AR: Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się naszą muzyką. Tak jak wspominaliśmy, jesteśmy po prostu fanami muzyki, którzy przy okazji kochają tworzyć i będą to robić mimo wszystko. Z naszej strony w tym roku jeszcze mnóstwo muzyki: drugi album Misanthropic rage, trzy mini albumy ArthWork, plus być może jeszcze coś. Każdą wolną chwilę poświęcamy na naszą pasję i co najważniejsze czerpiemy z tego niesamowitą przyjemność. Dzięki!br>
W: Dzięki również.

facebook.com/misanthropicrage
facebook.com/GodzOvWar
godzovwarproductions.bandcamp.com

Defekt
2017-03-27

Aktualizacja

19 CZERWIEC / JUNE 2019:

Wywiady:

C-4

DEATHREAT

IN TWILIGHT'S EMBRACE

MISANTHROPIC RAGE

STRAIGHT HATE

THY WOPRSHIPER

SPHERE

INGLORIOUS

ECHOES OF YUL

OUTRE


Recenzje plyt:


IN THE NAME OF GOD
We Are The War/a>

POPIOL
Zabobony/a>

GRIN
Gnosis


EVULSE
Call Of The Void


APE TO GOD
The Head Meets The Tail


GRUZJA
I isc dalej


ETERITUS
Order Of Death


PRESSOR
Weird Things


O.D.R.A. / PARH
Split


DARKRISE
Circle Of Failure


EXCTINCTION REMAINS
Smog/a>

BLACK ROCK
Arcane Remorseless


TRANSNADEZNOST
Monomyth


MINETAUR
Power Tools


ROT
Messiah Death


BLACK SMOKE
Holy Reptilian Mother/a>

AGGRESSIVE MUTILATOR
Det djävlanästet


SOOM
Djebars


SYMBOLICAL
Allegroy of Death

REINFECTION
Breeding Hate/a>
<TENEBRIS
Legendarna

MENTOR
Cults, Crypts and Corpses

PSYCHOTROPIC TRANSCENDENTAL
...lun yolina un yolina thu Dar-davogh...

LILLA VENEDA
Lilla Veneda

DEKONSTRUKTOR
Eating The Universe

LECTERN
Deheadment for Betrayal

<TRUCHŁO STRZYGI
Nad Którymi Nie Czuwa Żaden Stróż

ELIXIR OF DISTRESS
Kontynent

CERBER
Smiara

BOTTOM
Epidemo

TRUCHLO STRZYGI
Pora umierac

CONFESSOR A.D.
Too Late to Pray

ENTROPIA
Vacuum

ELEMENTAL DEVICE
Post Incendium

C-4
Next Issue Of The Rotten World

ANGRRSTH
Znikad

b>R.O.D.
#SocietyKill

DOWN TO THE HEAVEN
Level-1

ABHORRENT FUNERAL
Ugly Tales

HOSTIA
Hostia

KLY
Szczerzenie

TORONTO
Demo

HELL'S CORONATION
Antichristian Devotion

DECONSTRUCTING SEQUENCE
Cosmic Progression: An Agonizing Journey Through Oddities of Space

RITES OF DAATH
Hexing Graves

ENTITY
Phobia of the Formless

CANCERFAUST
Watching You Die

DESPIZER
Pogarda

BAALBERITH / PARH
Total Regression of Humanity

CRUSM
Stench of Decompose

CZORT
Czarna Ewangelia

DEVIL IN THE NAME
Devil In The Name

DOOMSTER REICH
Drug Magick

LABYRINTH ENTRANCE
Monumental Bitterness

LECTERN
Precept of Delator

MISANTHROPIC RAGE
Igne Natura Renovatur Integra

MOLOCH
The Vatican Cellars

ROTTING KINGDOM
Rotting Kingdom

TRAUMA
Comedy is Over (reedycja)

UNTERVOID
Untervoid/a>
ALL MY SINS
Lunar / Solar

BLAZE OF PERDITION
Precept of Delator

CIEŃ
Fate

JARUN
Sporysz

KIRA
Ancient Lies

KREMLIN
Decimation of the Elites

OVER THE VOIDS
Over The Voids

SARG
Totentanz

THE MATTER OF A
Anomalous

THAW
Grains

UR
Black Vortex

CALM THE FIRE / THE DEAD GOATS
Split

ECHOES OF YUL
The Healing Sessions

ELEGIS
Superhuman Syndrome

HYPERBOREAN FROST
Warriors of Eternally Cold Land

INFERIUS TORMENT
Your God Liar

KALT VINDUR
Delusions

MEDEBOR
Dark Eternal

POSTCARDS FROM ARKHAM
Manta

SALTUS
Jam Jest Samon!

[13:75+0:11MLD]
Fields of Jupiter

BETULA
To the Fearless, Merciless, Immortal Ones

BLACK BLEEDING
The Awakening

BOTTOM
Psychofilia

BRAIN STORY
Madeinside

INCARNAL
Mortuary Cult

MALLEPHYR
Assailing The Holy

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Vanitas

PERSECUTORY
Towards The Ultimate Extinction

PIG'S BLOOD
Pig's Blood

UGANGA
Opressor

ANTHEM
Praeposterum

ATREXIAL
Souverain

CENTURION
Extinction

CHIMERA
Transmutation

DEATHREAT
Zero Trust

DECEMBER'S FIRE
Vae Victis

GRUESOME GERTIE
Parasomnia

MASTEMA
The Murderer's Tale / Golden World

OFFENCE
Adoration of Black Kingdom

SALTUS
Opowieści z przeszłości


THY WORSHIPER
Popiół (Introibo ad Altare Dei)

Viscera///
Release Yourself Through Desperate Rituals

CONCATENATION
Mindeater

GRIN
A Scanner Darkly + Promo '98

HELLIAS
Eight Cardinal Sins

KINGDOM
Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment

LOATHFINDER
The Great Tired Ones

MORD'A'STIGMATA
Hope

SROGOŚĆ
Umbra Mortis / Nicość

VARMIA
Z mar twych

WOLFKHAN
Cyber Necro Spiritual

ZEAL & ARDOR
Devil is Fine

PYROMANCER
Demo MMXV

PLANET HELL
Mission One

MARTWA AURA
Tenebrae Divine

AUTOKRATOR
The Obedience to Authority

DAKHMA
Passageways to Daena

SKAZA
Art Declined

ABNORMAL SICKNESS
Toxic Devastation (2006 - 2008)

YOUDASH
Astrophobia

PANDEMONIUM
Nihilist

ABNORMALL SICKNESS
Lepiej Idź Nazbierać Patyków

BETHLEHEM
Bethlehem

BEUTHEN / THIS COLD
Listopad

EUFOBIA
Eufobia

F.O.A.D.
Birth of Extinction

INFATUATION OF DEATH
Code of Impiety

MISATHROPIC RAGE
Gates No Longer Shut

POGAVRANJEN
Sebi Jesi Meni Nisi

RAROG'G
"Rarog'g

SERPENT SPELLS
Mantras Within Ascending Fire

TURIN TURAMBAR
Rabarbattoir

UR
Hail Death

CORTEGE
Touching The Void (2)

CVLT OF GRACE
Tears

GEBBETH
Fire Metal

HEREZA
I Become Death

NEKROKRAFT
Will O' Wisp

ORCHIVION
Impaior

RAVAGE RITUAL
Higher Power

SAURON
Wara!

SOUL MAGGOT
Ominous Darkness

SZEPT
Krzyk czarnej ziemi

WOLFTRIBE
Vena Universa

ARISE MY DEMON
Summoning

BANISHER
Oniric Delusions

DAN DEAGH WEALCAN
Fragmented Life

DE HEKS
Boreas

F.A.M.
Human Cargo

MOANAA
Passage

OWLS WOODS GRAVES
Owls Woods Graves

THE ARTIFICER
Dysecration

TRAUMA
Invisible Reality + Promo 1991

WARFIST
Metal To The Bone

ARMA CHRISTI
Egocentric Oblivion

CICATRIX
Suffocated Faith

MENTOR
Guts Graves & Blasphemy

RORCAL
Creon

QIP
On Ephemeral Substrates

STHENO
Liberty Crawls In Waste

STURMOVIK
Destination Nowhere

THE DEAD GOATS
All Of Them Witches

THE DOG
The Devil Comes At Night

ULCER
Heading Below

ZORORMR
The Aftermath

BLOODTHIRST
Glorious Sinners

CORTEGE
Touching The Void

ETERITUS
Following The Ancient Path

LIVET SOM INSATS
Check Your Gind

MYTERI
S/T

NITROFORCE9
Heat of the Downtown

RAGEHAMMER
The Hammer Doctrine

SACRILEGIUM
Anima Lucifera

STRAIGHT HATE
Every Scum Is A Straight Arrow

THY WOPSHIPER
Klechdy

VESZTEGZAR
Utveszto

AVDL
Scourge

DRZORN
Reborn

IN TWILIGHT'S EMBRACE
Trembling

NOVA CYCLE
Nova Cycle

PARH
Journey Through Wasteland

RESSURECTION
Betrayed By God

THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
O

UNBORN SUFFER
Revisited Suffering

WARBELL
Havoc

VIDIAN
A Piece of the End

COFFINFISH
Epilogue

DARKRISE
Fear, Hate & Corruption

ENTROPIA
Ufonaut

HELLSPAWN
There Has Never Been A Son Of Me

MORIOR AXIS
Legenda skał

NORYLSK
Catholic Dictatorship

SCARECROW / INDULGENCE
Deo Optimo Maximo

SHODAN
Protocol of Dying

SLAUGHTER
Into the Darkness

ULCER UTERUS
Cursed Saints

A.H.P.
Against Human Plague

BARRELEYE
Urged To Fall

EPITOME
autoe'ROT'icism / Engulf The Decrepitude

KULT MOGIŁ
Anxiety Never Descending

NONESENSE
On Earth

PLUTONIUM
Born Again Misanthrope

POGAVRANJEN
Jedva Čekam Da Nikad Ne Umrem

SERPENT SEED
Debris of Faith

SOLACIDE
The Finish Line

THE SHIVA HYPOTHESIS
Promo 2015

WAKE
Sowing The Seeds Of A Worthless Tomorrow
BATUSHKA
Litourgiya

BOTTOM
Hipokracja

DISLOYAL
Godless

FUCK THE FACTS
Desire Will Rot

INGLORIOUS
Eternal Chaos

MASS INSANITY
Antihuman

MEPHORASH
1557 - Rites of Nullification

MIZANTROPIA
Oblivion

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

NO SALVATION
Defiling Verses

PRAESEPE
The 6th Extinction

SAURON
Hornology

SAURON
Unholy Man

SICPHORM
Wake Up

THE MOTH GATHERER
The Earth Is The Sky

THE WARD
Part Of Humanity

ALL WILL KNOW
Deeper Into Time

ATTOMICA
Back and Alive / Blast of Video

BLACK BLEEDING
A Bright Future

BRIGHT OPHIDIA
Against The Light

GRAVELAND
Epilogue

HOLY DEATH
Triumph of Evil?

TORCHIA
Ending Beginning

I MISS MY DEATH
Live 2013

NUCLEAR HOLOCAUST
Mutant Inferno

OSSUAIRE
Le Troubadour NĂŠcrophageophile

PSYCHOPATH
Hatred Outside

ROADHOG
Dreamstealer

SACRILEGIUM
Sleeptime

SALTUS
W imię bogów

SOUNDFEAR
Aztlan

STAB ZS-CO
Visions Of Tomorrow

BEUTHEN
Przewartościowanie

ECHOES OF YUL
The Healing

NETHERFELL
Between East and West

NOMAD
Tetramorph

NON OPUS DEI
Diabel

PROFANATISM
My Kingdom Come

STORMY ATMOSPHERE
Pent Letters

THAW
St.Phenomen Alley

THY WORSHIPER
Ozimina

DARK RAVAGE
Fall of Inner Sanctum

DEVIATION
New Generation Of Torture

FIVE THE HIEROPHANT
Five The Hierophant

FREDAG DEN 13:E
Domedagar

INKVISITOR
Doctrine of Damnation

INQUISITOR
Clinamen | Episteme

MGŁA
Exercises in Futility

MORD'A'STIGMATA
Our Hearts Slow Down

ODRAZA
Kir

OFFENCE
R.A.W.

PLACENTA
XV Greatest Hits

SARATAN
Asha

SQUASH BOWELS
Grindvirus Syndrome - Live At OEF 2011

TERRORDOME
Machete Justice

WATCH OUT STAMPEDE
Tides

ZACHLAPANY SZCZYPIOR
#fantastistempo

ARMA CHRISTI
R.I.P.

BLAZE OF PERDITION
Near Death Revelations

CERBER
Lust For Suffering

CONCATENATION
Empty State Of Humanity

INCARNAL
Hexenhammer

IN TWILIGHTS EMBRACE
The Grim Muse"

KONTAGION
[R-!-E]len+less

KRABATHOR
Lies + The Rise Of Brutality EP / Orthodox + Mortal Memories EP

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

MEDEBOR
Equilibrium

MINDFLAIR
Scourge of Mankind

NEOHERESY
Talionis

RIO GRINDE
The First Solution

SPHERE
Mindless Mass

VARANG NORD
Fire of the North

ANTIGAMA
The Insolent

COFFINFISH
I Am Providence

DAN DEAGH WEALCAN
Who cares what music is playing in my headphones?

FUCK THE FACTS / FISTFUCK
Split

GREY SEASON
Invidia

MIZANTROPIA
Oblivion

NAUMACHIA
Machine of Creation

RUSTY PEACEMAKER
Ruins

SROGOSC
W szaleństwIE

THE DEAD GOATS / ICON OF EVIL
Split

ELEMENTAL DEVICE
Ignition MMXV

D.HATE
L.I.F.E.

KARCHAROTH
Soul Beggar

NIGREDO
Facets of Death

ONE STEP BEYOND
The Music Of Chance

OUTRE
Ghost Chants

PARRICIDE
Sometimes It's Better To Be Blind And Deaf

PARRICIDE / PATOLOGICUM
Double Blast on Rocket Fuel

PRAESEPE
Acedia - Spiritual Despair

TARAN
Taran

THE DEAD GOATS
Don't Go In The Tomb

TRAUMA / OFFENCE
Craving For.../ Holy Vermin

ANABOTH
Pomiedzy swiatami

BLOODWRITTEN
Slut

CRUENTA LACRYMIS
Sweetness and Blasphemy

KEHLVIM / FLESHWORLD
To Deny Everything That's Mundane

MERDARAHTA
As The Dark Clouds Swept Away We Could See The Sunset

NAILGUN MASSACRE
Boned, Boxed And Buried

SLAVES OF EVIL
Madness of Silence

THAW
Earthground

THAW
Decay / Advance

CINIS
Subterranean Antiquity

DEVIL'S EMISSARY
Evangelic Decimation

KURHAN
Glod

MECHANISM
Between The Words

MORODH
The World of Retribution

ODRAZA
Esperalem tkane

RITUAL LIAR
Morbid Ritual of the Insane

STILLBRITH
Global Error

TURPISTA
Turpistyczne Wizje Konca

CIEN
Ecce Homo

DAMNATION
Coronation

DAMNATION
Demo(n)s

DAMNATION
Rebel Souls

DAMNATION
Reborn...

MOANAA
Descent

SZRON
Death Camp Earth

SZRON / MARTWA AURA
Temples of Genocide Worship

ZORORMR
Corpvs Hermeticvm

AU-DESSUS
AU-DESSUS

DIRA MORTIS
Rusty Razor Cuts

EGZEKWIE
Czarna Noc Duszy

EVIL MACHINE
War in Heaven

HEGEROTH
Three Emperors' Triangle

HIEROPHANT'S DESCENT
The Apocalypse Of Evil

NITROFORCE9
Adrenaline Keeps Me Alive

ISTINA
?????? ????

OBLIVION
Xenopath

THE MOTH GATHERER
A Bright Celestial Light

AURON
Auron

CHAOS ENGINE RESEARCH
The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence

COFFINFISH
Staring At The Abyss

DAN DEAGH WEALCAN
Two Straight Hoirizontal Lines And The Organized Chaos in Between: Director's Cut

DESERT NEAR THE END
Hunt For The Sun

DISORDER
Confess

DISORDER
Pure Hatred

GMORK
Death Spells Erotica

RED HILLS
Pleasure of Destruction

SERCATI
The Rise of the Nightstalker (Tales of the Fallen part 2)

SIGIHL
Trauermärsche (And A Tango Upon The World's Grave

THE NIGHTSTALKER
The Chronicles of Natural City

TRIGGER
Under Hypnosis

ZOMBIE ATTACK
Through The Circles of Hell

EERIE
Into Everlasting Death

FACEFUCK
Domain Of Perverted Pleasures

FLESHWORLD, GAZERS, VISCERA///
Split

INHUMANITY
Pre-production Demo 2014

MOANAA
Descent

MORODH
The World of Retribution

MORTIS DEI
Salvation Never Comes (2)

VOMIT YOUR BRAIN
Beauty Of Morgue

BLACKHORNED SAGA
Setan

DEATHLUST
Deathlust

DISHELL
Final Matters

EVERSOR
In Paradise

FUCK THE FACTS
Abandoned

HEGEMONE
Luminosity

POISONED / PERSECUTOR
Raw Torments of War

STORMHOLD
The Lost World

THAW
Earthground

WITCHCLAN
The Dark Binding

ABUSIVENESS
Bramy Nawii

ATAVISMA
Where Wolves Once Dwelled

BETA VULGARIS
Heavy Beet

CALM HATCHERY
Fading Reliefs

DEATH LOT LIZARD
Devil's Kiss

DESPIZER
Joyride of Despair

INTERIOR OF DEATH
Human Infestation

KVITY ZNEDOLENYKH BEREHIV
Za nebokray mriy

LELAHELL
Al Insane... The (Re)Birth of Abderrahmane

MORTIS DEI
Salvation Never Comes

P.A.G.E.
Nie wiem

PREEMPTIVE SRIKE 0.1
Pierce Their Husk

SVARTALFAR
Sny z lasu umarÂłych

ANTHEM
Phosphorus

BLOODTHIRST
Chalice of Contempt

CATHARSIS
Rhyming Life & Death

DEVILISH IMPRESSIONS
Adventvus (Eritis Sicvt Devs)

FREEZING BLOOD
Altar of Goat

GRAI
Mlada

HYBRIS
Blindead Thoughts

I MISS MY DEATH
In Memories

MASTABAH
I Hate You

SPATIAL
Silence

THAW / ECHOES OF YUL
Thaw / Echoes of Yul

WARDUST
Na Or³a Czeœæ

WOLFRIDER
Wolfrider

THY DISEASE
Costumes of Technocracy

DRUKNROLL
????? ???????

INCARNATED
Try Before Die

WATCH OUT STAMPEDE!
Reacher

CLAIM THE THRONE
Forged In Flame

EVILUTION
Race of Hate

SPECTAMENTIA
Aftereality

BLACKSNAKE
Lucifer's Bride

ADHUK
Rituals of Personal Universe

ANTIGOD / HAVE THE MUNCHIES
Split

DEFYING
Nexus Artificial

INGLORIOUS
Eternal Chaos

INSTORM
Madness Inside

MEMORAIN
Seven Sacrifices

MORTE DOUCE
The Valley of Blood and Death

THE DEAD GOATS
Ferox

TORTURE DIVISION
The Army of Three

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą (2)

QUINTESSENCE OF VERSALITY
Reveal the Truth

WINGS IN MOTION
Cyclicity

V/A
Fallen Temple - Sampler

ATXXX / Aceptic Goitre
Gangrenous Mass Frome Axe & Hook Ejaculation

BLINDEAD
Absence

BULLETSIZE
Numb

BULLETSIZE
The Apokalypse

DEADLY CARNAGE
Manthe

DOMAINS
Sinister Ceremonies

DUAL-COMA
The Diary

EMPIRE OF THE SCOURGED
Transcend into Oblivion

ENTROPIA
Vesper

HATEERA
Crown Of Creation

MOROWE
S

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

THAW / OUTRE
Split

THY WORSHIPER
Czarna Dzika CzerwieĂą

ARIES VEHEMNES
Decade of Necrosodomy

CORNADA
Last Man Standing

DEATHFUCKINGCUNT
Ungodly Violation

DEF/LIGHT
Transcendevil

ENFORCE
The Rising

ENTRAILS ERADICTAED
Viralocity

HALBERD
Ruthless game

OBSCURE SPHINX
Void Mother

REZUME
Fragment of Blessedness Spermicide

ROTTEN AGE
Zgnilizna dziejĂłw

THE DEAD GOATS
Children of the Fungus

TRAKTOR
Fast And Loud

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy

VOIDHANGER
Working Class Misanthropy (#2)

ACCOPMLICE AFFAIR
The Zone of Silence

FLESHWORLD
Like we're all equal again

HEIDEN
A kdybys už nebyla, vymyslím si tì

MORD'A'STIGMATA
Ansia

NYCTICORAX
Treatise of Death

PARANOIA INDUCTA
Maze Of Death

PERVERTOR
Into the Alcoholic Abyss

PLACENTA
Missgunst und Neid

PURPLE HAZE ENSAMBLE
Purple Haze Ensamble

RAM-PAGE
The Depths of Rage

V/A
Tribal Convictions Assault vol.3

AMPACITY
Encounter One

BREAK YOUR LEGS
Jaka jest twoja cena?

FAUSTTOPHEL
Thirst of Oblivion

MOROR
Abyss

MORT DUCE
The Valley of Blood and Death

NAVALM
Recovery of Sync

NON OPUS DEI / MOROWE
Dziwki dwie

SHOTS FROM DENEB
Shots form Deneb

THE OLD CRONE
Betula 6.66

V/A
Thrashing Damnation-Throu Compilation 2

ARUNA AZURA
A Story of a World's Betrayal

BANISHER
Scarcity

DEAD BREAD
Hatred Slice

EDAIN
Of Those Who Worship Fire

IN SILENT
PotĂŞpienie

LOCUS TITANIC FUNUS
Castus Lacrima

MIDDLE EXISTENCE
10 minute life

NORDAFROST
Dominus Frigoris

PSILOCYBE
Downward Aesthetic Movement

REPULSOR
Trapped in a Nightmare

V/A SILESIAN BLACK ATTACK
Krew Ziemi Czarnej

VEDONIST
A Clockwork Chaos

SEPTEMBER MURDER
He Who Invokes Decadence

BULLETBELT
Down in the Cold of the Grave

UNGRACE
Feed the Demons

SOURCE OF DEEP SHADOWS
Fading Emptiness

SHADE
Blind Sower of Violence

PORPHYRIA
Death Grind Destruction

PUKI' MAHLU
Luta DP

TRAUMA
Karma Obscura

FUCK THE FACTS
Amer

LEON'S MASSACRE
Turning Point

FORCEOUT
Delusions

DUOBETIC HUMUNKULUS
Ani já ani ty robit nìbudzeme, šednìme do koèa, vozit še budzeme

ANTIGAMA
Meteor

COSMIQUE7
Secret Spaces

DEATHEMBER FLOWER
Architect

DEEP DESOLATION
Subliminal Visions

DRACO HYPNALIS
Balance of Moments

IUGULATUS
Satanic Pride

MINDMIRROR
Wither

NIGHTLY GALE
Lust

PRAESEPE
Hybrid Creation

R.O.D.
Death For All

VEXATUS
Atom Pompeii

ZORORMR
IHS

ARS MACABRA
III

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEMONIC SLAUGHTER
Downfall

DROWN MY DAY
Confessions

FURIA
W melancholii

MIND AFFLICTION
Pathetic Humanity

ZORORMR
IHS

WAY TO END
Various Shades of Black

WOLFTRIBE
Dolor Aeterna

V/A
Silesian Butchers vol.3

BLACK ALTAR/ VARATHORN/ THORNSPAWN
Emissaries of the Darkened Call

CREPUSCULUM
Illuminatus

DEUS MORTEM
Emanations of the Black Light

HAIDUK
Spellbook

HYPOCRISY
End of Disclosure

MUSICART PROJECT
The Black Side of The Moon

SOLOTHUS
Ritual of the Horned Skull

REGARDE LES HOMMES TOMBER
Regarde les Hommes Tomber

NEYRA
Madness In Progress

OUTRE
Tranquillity

PENSEES NOCTURNE
Nom d'une Pipe !

CULT OF ERINYES / ZIFIR
Culf of Erinyes / Zifir

DYING SPIRIT
Uncomfortable Silences

EDVIAN
2012

FORLORN CHAMBERS
Unborn and Hollow

GEBBETH
Between Life and Death

ISURUS
Outcast

LUNA AD NOCTUM
Hypnotic Inferno

PSYCHPHOPBIA
Ark Of Chaos

PEKLA
Degsit!

PRIMAL
Ob³êd

SOUNDFEAR
676

STRUGGLE WITH GOD
Lid Curtain

SYNTEZIS
The Burial Of The Sun

THE SOUTHERN SOCIETY
Tales From A Southern Land

VADIKAN
Hydrargyrum

BE FADING FAST
Global Attack

BLAZE OF PERDITION
Necrospohist

CALADMOR
Midwinter

CHASSIS
Social Distortion

CORTEGE/b>
Anachoreo

CZOUG
Jedzie czoug!

DICE
Stara historia

FINALLY DECEASED
Finally Deceased

FORGOTTEN SOULS
Sirius 12

GRAVEYARD / ULCER
Of Ancient Metal and Eternal Death

GREENFLY
Hidden Pleasures of a Nonexistent Reality

HUMANIMAL
Mimicry.demo.2012

INZEST
Grotesque New World

JUNGLE ROT
Slaughter the Weak

NEWBREED
Live in Rudeboy II - Revenge

RAGEHAMMER
War Hawks

SCENT OF DEATH
Of Martyrs's Agony and Hate

TENEBRIS
Alpha Orionis

ABYSME
Strange Rites

ASHES YOU LEAVE
Fire

COLLISION
We Are Dust In The Centre Of Existence

CSSABA
Underground Lo-Fi Songs

DEEP DESOLATION
Rites of Blasphemy

DISGRACE
Superhuman Dome

ENGULFED
Through the Eternal Damnation

GORTAL
Deamonolith

GRIMLORD
V-column

HELLVETO
Damnaretis

LELAHELL
Al Intihar

ORTH
Feed the Flames

PARRICIDE
Just Past

POSTMORTEM
The Age of Massmurder

SVARTALFAR
Zmierzch

TENEBRIS
Leavings of Distortion Soul

ALGEBRA
Polymorph

ATROCITY (US)
Let War Rage

BOTTOM
Maszkarada

CLAIRVOYANT
Curse of the Golden Skull

CRIMSON VALLEY
Crossing the Sky

DEADTHORN
W ciemnoœci

DIRA MORTIS
Euphoric Convulsions

EMERGENCY GATE
The Nemesis Construct

GEIST
Der Ungeist

KILL
Murder Rips Its Path

MEDEBOR
A Taste Of Insanity

NEVERDREAM
Said

NYCTOPHOBIC
Insects

PEQUOD
Forgotten

PRAGMATIC
Condemned to Oblivion

R.O.D.
Death For All

SARATAN
Martya Xwar

SVARTALFAR
Z borów szumišcych

TERRORDOME / DEKAPITED
Bestial Castigation

VOID PARADIGM
Void Paradigm

AGATHOCLES
Humarrogance

AGATHOCLES
Thanks For Your Hostility

BLODDAWN
Metallic Warfare

COUNT DE NOCTE
Luctisonus Dolor

DARK DISCIPLE
Kill Everything, Worship Nothing

DELIRIUM X TREMENS
DistillHate of CreaHated from no_Thing

DISINTER
Welcome To Oblivion

ENERGY LEVEL LOW
Œmieræ gwiazdom

FUCK THE FACTS
Backstabber Etiquette

HYPNOS
In Blood We Trust

HYPNOS
The Revenge Ride

LELAHEL
Al Intihar

MUCUPURULENT
Soul Reaver

OBSCENITY
Demo-Niac

REVERENCE
When Darkness Calls

SCARCROSS
Freidenker

THE NOW NOISE!
Raging Mad Insanity

TREMORS
Frozen Shores

TRUSTNO1
Satan in the Vatican

WACO JESUS
Filth

ARMA CHRISTI
Arma Christi

BEYOND MORTAL DREAMS
Dreaming Death

BLOOD
Dysangelium

C.S.S.O.
Are You Excrements?

CICATRIX
Beloved in Killing

EYE FOR AN EYE
KrawêdŸ

FLAGELLATED SERAPH
Beyond Salvation

GROINCHURN
Whoami

HEGEMOON
Szaty KÂłamstw

HELL UNITED
Aura Damage

KHAOZ
Salvation Through Bloodshed

NUCLEAR VOMIT
Koryto

OBSZON GESCHOPF
Symphony of Decay

OF NO AVAIL
Persecutoria

PARRICIDE
Just Five

PARRICIDE / INCARNATED / REEXAMINE
The 3 Ways of a Brutality

PROFANATION
Contorted Bodies of Pain

SOLE METHOD
The Way of the Descent

SOULHUNTER
Beyond The Twilight

WICCA
Bloodrush

ZORNDYKE
On Mayor Altar’s Edge

BESATT
Tempus Apocalypsis

CANERO
Fuel for the Rage

FUCK THE FACTS
Stigmata High-Five

MASACHIST
Scorned

NYCTICORAX
Black Raven… Dark Night

NYCTICORAX
Anima Tenebrarum

NAER MATARON
???? ? ???????

PUKI 'MAHLU
Moja walka (Dorzynanie watah)

PYROPHOBIA
The Deadspeak

RAROG'G
Old Blood

SINPHONICON
Nemesis Ablaze

THE COLONIST
Emotikona

TOTAL DEVASTATION
Satama

BANISHED FROM INFERNO
Minotaur

BULLDOZER
Alive... in Poland 2011

CENTURION
Serve No One

CRIONICS
N.O.I.R.

ESCARNIUM
Excruciating Existence

FRAGMENT
The Misotheist Portrayal

FUCK THE FACTS
Disgorge Mexico

HEGEROTH
Spectral Fear

MYOPIA
Simultaneous Simulations

OGOTAY
Eve of the last day

THE DEAD GOATS
Path Of The Goat

Relacje:


SO SLOW, FLESHWORLD, SHINE, BIELSKO-BIAŁADEFORMEATHING FEST 2017, BIELSKO-BIAŁAMETALMANIA 201712.11.15 Blaze of Perdition, Mord'A'Stigmata, Moanaa23.05.15 Obscure Sphinx, Butterfly Trajectory, Spirit16.01 Absence Tour: blindead, Ampacity, Entropia


Recenzje zinów:
MUSICK MAGAZINE 1/2017 (18)
JASKINIA HAÂŁASU
W.Lis, T.Godlewski

MUSICK MAGAZINE
#1/2012

7 GATES
#31

R'LYECH ZINE
#10

COMPILATION OF DEATH
#1

SILESIAN ASSAULT
#2/2010

VAGINALLUFTWAFFE ZINE
#3


Fotoreportaż:
Blitzkrieg 2007, Bielsko-BiaÂła
Mystic Tour 2007, Bielsko-BiaÂła, RBC
Rootwater
Virgin Snatch
Frontside
Hunter
Mystic Tour 2007, KrakĂłw

© copyright by The Nocturnal Battle of Chariots 2001 - 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone. Redaktor naczelny/webmaster: Kuba "kaReL" Karelus. E-mail: NOSPAMkarel@nbc.art.pl (usuń 'NOSPAM'). Logo artwork by Mikołaj Pasiński.